https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LENS DEĞİL GERÇEK !!

Okunması Gerekenler

brunoUstası öldükten sonra yağ ve bal satmaya devam eden karaktersiz çırak muhtemelen bizden biri değil veya ben öyle olduğuna inanmak istiyorum. Gerçek Türk yağ satar, bal satar ama adam satmaz, ustası ölürse de dükkanın üstüne konup ticarete devam etmez, gerekirse mesleği bile bırakır. Gerçek Fenerli de, ben şöyle Fenerliyim, böyle Fenerliyim dedikten sonra Fenerbahçe’liliğini satmaz!

LENS PSVÖnce Gökhan, sonra Caner. İkisi de Fenerliyim diye dolanıyordu ortalıklarda, yeşillikleri görünce film değişti, profesyonel oluverdiler birden. ⁃ Bekleriniz çok güzelmiş canım, orijinal mi diye soruyorlardı, orijinal diyorduk, meğer Lens’miş. Gökhan’ın yaptığı zaten kancıklık, Onu geç bir kalem, Caner’de sattı Fener’i sattı ya la? Eyvallah, belki biraz da mecbur kaldı, hocası kadroda düşünmüyordu falan ama başka takım mı kalmadı anasını satayım ? İkinizi toplasak bir Rapajic etmezmiş, ne futbolcu olarak, ne Fenerli olarak, ne de adam olarak.

Caner Türkiye’nin en yetenekli sol beki, O’na da eyvallah ama bu onun Türkiye’nin en iyi sol beki olduğu anlamına gelmesin ha ! Kaç sezon Fenerbahçe’de forma giydi? Ne yaptı? Ersun Yanal sezonununda adam kılıklı 10-12 maç oynadı, hala o sezonun ekmeğini yiyor ve Beşiktaş atladı üstüne. Euro 2016 da ne yaptı ? Açık ara takımın en kötüsüydü. İnter’e gitti de ne oldu? İki hazırlık maçından sonra ayıkladılar. Demek ki, kalitesi yetersiz bulundu. Camiasız Emekli Futbolcular Derneğine bir yıldız daha geliyor.

LENS HOLLANDANeyse Lens Fenerlilerden yeterince bahsettik, sırada gerçek bir Lens var, Jeremain Lens. Fenerli falan değil, öyle bir iddiası da yok. Rapajic gibi Fenerli olur belki bir gün, onu bilemem. Adam olsun yeter. Advocaat ısrarla istedi, bizimkiler de işi bitirdi, herkes onu merak ediyor. Jeremain Lens 28 yaşında, Hollandalı, Ajax kökenli bir sol kanat oyuncusu, Lens değil, gerçek bir kanat oyuncusu. Ajax’tan başlayan kariyeri sürekli bir yükseliş göstermiş, Az Alkmaar, PSV ve sonrasında Dinamo Kiev. Eski Sovyet ligleri adaptasyonu çok zor ligler.

Ne yıldızlar yok oldu o liglerde. Dinamo Kiev deki performansiyla 12 m Euro karşılığında Sunderland’e transfer oluyor Lens ki, bence öyle bir ligden, böyle bir paraya Premier lige transfer olmak büyük başarı. Sunderland’de beklenen patlamayı yapamıyor ve kiralık olarak bu yılı Fenerbahçe’de geçirecek.

Lens süratli bir oyuncu, Kolay adam geçiyor, asist yapmayı da seviyor, fiziği de iyi, Hem 4-3-3 hem de 4-4-2 de başarılı olabilecek bir isim, çok yararlı olacak ancak oyun disiplininden uzaklaşıp çok şahsi oynayabiliyor zaman zaman, sırtı dönük pozisyonda kapalı defanslara karşı nasıl oynar, kafamdaki soru işareti. Yüzü dönük her türlü iş yapar çünkü. Rakibi maymun eder. Elimizde bir tane gerçek kanat forvet var, o da Volkan Şen..Alper gerçek bir kanat değil, o da Lens. Bir tane daha gerçek kanat lazımdı, adı Lens ama kendisi gerçek bir kanat. Hayırlı olsun.

LENS SUNDERDick Advocaat bir enkaz devraldı arkadaşlar.. Yönetimin ve Pereira’nın yaptığı saçma sapan transferlere dolu bir kadro var elinde. Fizik-Kondisyon hak getire. Advocaat ne yaptı 15 günde ? Josef de Souza’yı sildi defterden. Kadro dengesiz, orta saha fazla defansif dedi. Doğru mu? Doğru. Bu takımın en büyük eksiği bir 10 numara dedi, yanlış mı? Bir kanat ve bir santrfor lazım dedi, bence çok doğru. İlk maçtan bu yana da takımı dikine ve çabuk oynatmaya çalışıyor, 10 kişi kaldığı maçta oyuna forvet üstüne forvet aldı..

Büyük hoca falan demiyorum ama tespitleri çok doğru, tercihleri çok doğru. Bu adama güvenelim, destek verelim; En negatif bakışla bile, en azından Pereira’dan çok daha iyi olduğu su götürmez bir gerçek!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular