https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LAUREUS ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Okunması Gerekenler

Erkeklerde 2014 ödülleri için aday olan altı isim vardı: Usain Bolt, Mo Farah, LeBron James, Rafael Nadal, Cristiano Ronaldo ve Sebastian Vettel. Bu isimlerden gülen, üst üste dördüncü kez Formula 1 dünya şampiyonu olan Alman pilot Sebastian Vettel oldu.

Bu ödülü 2002 ve 2004 yılında kazanan Michael Schumacher’in ardından ödüle layık görülen ilk motorsporları sporcusu olan Vettel, atletizm ve tenisin egemenliğini de kırmış oldu.

Kadınlarda ise ödül ABD’li yüzücü Missy Franklin’e gitti. Genç sporcu, diğer adaylar olan Serena Williams, Nadine Agerer,  Shelly-Ann Fraser-Pryce, Yelena Isinbayeva ve Tina Maze’yi geride bıraktı. Franklin bunu başaran ilk yüzücü oldu.

Bundesliga’da şampiyonluğu bitime yedi hafta kala ilan eden Bayern Münih geçen yılki başarısıyla Yılın Takımı Ödülü’nü aldı.

2011’de erkeklerde bu ödülü kazanan Rafael Nadal, bu kez Yılın Geri Dönüşü Ödülü’ne layık görüldü. İspanyol tenisçi bunu başaran altıncı raket oldu. Bu ödülü son olarak 2012 Olimpiyat’ndaki performansıyla Felix Sanchez kazanmıştı.

Yılın Patlaması ise Marc Marquez’in oldu. MotoGP’yi kazanan en genç sporcu olan İspanyol, böylece bu başarısını prestijli ödül ile taçlandırmış oldu. Bu ödülü geçen yıl Andy Murray kazanmıştı.

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular