https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LAKERS-CELTICS VE KNICKS.. BU SEZON DA TARİH TEKERRÜR EDECEK Mİ ??

Okunması Gerekenler

NBA tarihi dendiğinde akla gelen 3 kulüp LOS ANGELES LAKERS-BOSTON CELTICS ve NEW YORK KNICKS’tir.
Lakers ve Celtics NBA’deki hem en çok şampiyonuk kazanmış hem de en çok final oynayan 2 franchise’dir. ( Celtics 21 final 17 şampiyonluk-Lakers 31 final 16 şampiyonluk)
68 yıllık NBA tarihinin 33’ünde, yani neredeyse yarısında şampiyonlu kazanmış bu iki dev kulüp 2013-14’de PLAY-OFF yapamamışlardı!!
3.sıradaki Knicks ise toplamda ”8 kez final oynayıp sadece 2 kez şampiyonluk kazanabilmiş” de olsa, Lakers ile beraber reklam geliri yüksek, maddi açıdan en güçlü dünya yüzeyindeki 2 kulüpten biridir.
Hem dünyanın başkenti New York’da bulunuyor olmaları, hem dünyanın en önemli spor mabedlerinden biri olarak kabul edilen”Madison Square Garden’da” maçlarını oynamaları, onları da 3.büyük yapar! Ama onlar da geçtiğimiz sezonu ‘2013-14 sezonu’ Doğu Konferasında ilk 8’e kalamayarak bitiren bir diğer franchise oldu.

Yani 2013-14 sezonunda NBA tarihinde bir ilk olmuş ve 68 sene sonra ilk kez bu ”3 dev kulüp aynı sezonda play-off dışında” kalmışlardı.

Bakalım bu sezon ne olacak ? Tarih tekerrür mü edecek yoksa devler eski günlerine mi dönecek!

Daha sezon başlamadı ama içlerinden 1 ya da 2’si play-off yapsa bile ”geçen sezon da sadece 1 tanesi ‘ Boston Celtics” yapabilmişti, gözüken o ki; ŞAMPİYONLUK bu sezon da 3’ü içinde kaf dağının ardında..

Grafik : Dilaver Parmaksız

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular