https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LAF Ü GÜZAF

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENLider seriye bağladı bu gerçek… Koşuyor, basıyor, oyunu rakip alana sıkıştırıp golünü buluyor ve rakipleri nefes alamadan yenik duruma düşüyor, bu da doğru. Ama “Sonrası daha kolay olacak Karakartallar” için derken,  onlar  kolayı zor yapıyorlar. Dünkü maç mesela, Beşiktaş oyunu tutup pas yapsa, karşılarında helva gibi bir rakip varken hemen farkı açabilecekler ama onlar ne yapıyor? Top ayaklarına geçince sanki arkalarından atlı kovalar gibi hurraa hucuma kalkıyorlar. Topu kaybedince de panik halinde geri çekilip golü nasıl yesek diye düşünüyorlar !!!

Akhisar geçen senelerdeki sempatik takım havasını kaybetmiş durumda. Parlayan futbolcular kendi geleceklerini kurtarmak adına transfer görüşmelerine antremanlarından daha fazla vakit ayırıyorlar sanırım. Hiçbir hücum organizasyonları yok, tembel bir oyun yapıları var. Varsa yoksa topu Gekas’a şişirmek üstüne kurulu bir hucum düzeninde oynuyorlar. Transfer döneminde gelen giden dengesini bulamazlar ise Mustafa Reşit Akçay, Mart ayından itibaren gelecek sene için bir alt ligdeki potansiyel rakiplerini incelemeye başlamalı.

cenkBeşiktaş’ta muhteşem bir Atiba izledik bana göre. Hele Veli çıktıktan sonra bırakın rakibin ortasaha oyuncularıyla uğraşmayı, 70 den sonra bitmiş Sosa ve uyur gezer Oğuzhan’ı taşımak bile önemli bir iş idi Kanadalı için. Olcay da yardımcı aktor dalında ödül alacak bir performans çizdi dün gece. Ayrıca her iki beki de başarılı bir oyun ortaya koydu Siyah Beyazlıların. Beşiktaşlılar yeni Feyyazını buldu hayırlı olsun..Cenk Tosun genç yaşına rağmen bu gol kokusu alma başarısı ile daha çok gol atacaktır.. Lider enerjisini yavas yavas tüketmekte..Kaldı 2 hafta.. Eğer 6 puan gelir ise bu takım ikinci yarıyı da forse eder..

Son olarak, hafta içersinde ülkeyi bölmek suçlaması ile karşı karşıya kalan Çarşı grubu ile bir iki laf edelim. 1970 li yılların politik dünyasında yeri belli olan Beşiktaş tribünlerinin devamıdır Çarşı ve kesinlikle bir politik görüşü vardır. O da “Tam bağımsız Türkiye”dir. Bu yüzden, Çarşı grubunu ülkeyi bölmek ile suçlamak Türkçe saçmalıktır, Anlayan için de Osmanlıca söyleyelim  ‘’laf ü güzaftır’’.

 

bulent.bilirgen@abcspor.com

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular