https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LABORATUAR

Okunması Gerekenler

LABORATUAR

Önce 18 Mart 1915’ten günümüze Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlara minnetlerimizi, şükranlarımızı ileterek sözlere başlamalıyız.

 

Sonra aynı gün, aynı saatlerde başlayan iki maçta Kadıköy’de 34.000, Ataşehir’de 13.000 Fenerbahçe sevdalısının desteklediği iki ayrı branşta ki galibiyeti yaşatan iki takıma sahip olmanın mutluluğunu yaşayanlardan da bahsetmeliyiz.

 

Geçtiğimiz hafta Madrid’de bir türlü reaksiyon veremeyip, parke de sevimsiz düdüklerle de gittikçe oyundan uzaklaşan takım, Barselona karşısında da oyunun genelinde hissettirdiği bu havayı yaşattı. Yanlış saymadıysam tam dört defa çift hanelerle geri düşen ve ayağa kalmayı başaran da bu takım. Dolayısıyla play off’a giden yolda özellikle iç sahada yenilmezlik serisini devam ettirmek ve Obradoviç takımlarında pek de görmeye alışmadığımız 38 üç sayılık atış denemesi geceden akıllarda kalanlar oldu.

 

İlk üç çeyrekte bir türlü dengeli ve oyuna hakim olmayı beceremeyen sarı lacivertliler özellikle uzunlardan ve dört numara pozisyonundan istediği verimi alamayınca iş kısaların yaratıcılığına kaldı. Bobby başladı, Kostas bitirdi.

 

Rotasyonun daralması, Jan’ın gereksiz ve kısa aralıklarla aldığı faullerle boyalı alan hakimiyetine yardımcı olması beklenen Kaliniç ve Datome’nin oyunun büyük bölümünde sessiz kalmaları henüz 1.dakika da diskalifiye olan Pesiç’ten yoksun olmalarına rağmen Barselona’yı iştahlandırdı. Çember altını Tomiç’le domine ederken sürekli çembere giderek sorun yarattılar taa ki son beş dakikaya kadar.

 

Fenerbahçe laboratuarı’nın devreye girdiği son beş dakika maçın sonucunu belirledi. Önce Kostas liderliği eline aldı ardından Gigi ve Melli sertleşti, Melih son darbeyi vurdu ve son beş dakikaya sığan 22 sayı ile Fenerbahçe Beko rakibini yine mağlup etti.

 

Genlerinde olan geri dönüşleri çok seven takımın kararlılık gösterdiği zaman yenilmesinin çok zor olduğunu bir daha kanıtladığı bir geceyi daha geride bıraktık. Normal sezonun boyu kısalırken oyuncu bazında verimlilik denemeleri devam ediyor.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular