https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KUZEY AMERİKA’DA EN POPÜLER KULÜPLER!

Okunması Gerekenler

KUZEY AMERİKA’NIN 4 incisi Beyzbol, Amerikan Futbolu, Buz Hokeyi ve NBA için yapılan araştırmada kıtanın ‘ bugün itibariyle’ EN POPÜLER, Google’da EN ÇOK aranan kulüpleri belirlendi.

Sıralamada ilk iki sıra düşman kardeşler New York Yankees ve Boston Red Sox’un..

26 Nisan 1901’den itibaren, 1 ASRI aşkın süredir devam eden bu ezeli rekabet, sadece iki takım taraftarları için değil tüm Amerika Kıtası için rating’i en yüksek maçlar!

DALLAS3.sırada bir NFL takımı var; Dallas Cowboys..

Kendilerine America’s teams diyen ve üstü kapalı stadyumlarında sahanın üstünün açılır olmasını, TANRI TUTTUĞU TAKIMIN maçlarını izliyor diye açıklayan Teksas ekibi, sadece şehrin değil tüm eyaletin en popüler takımı durumunda.

4.sıra ise NBA’nin ratingi en yüksek takımı, melekler şehri Los Angeles’ın, Magic Johnson, Abdul Jabbar, Jerry West gibi  efsanelere, hala oynayan Kobe Byrant gibi süperstarlara sahip Lakers’ı.

lakersLakers arkasından gelen NBA takımları da tabii ki süper yıldızları ile Miami Heat ve yaklaşık 70 senelik tarihiyle Boston Celtic.

NHL yani Buz Hokeyi takımı sıralamada yok mu diyeceksiniz. Amerikalılar MLB-NFL-NBA üçlüsüne BIG THREE derler ki bunun nedeni, 3 spor dalı da ESPN yayın bünyesinde bulunur ama NHL dışardadır!

NHL de tabii ki Amerika’da da ilgiyle takip edilen bir spordur ama aslında bir Kanada sporudur! Hatta Kanadalılar için spor dalları ikiye ayrılır; Buz Hokeyi ve diğerleri..

canadiensKanada ile özdeşmiş bir spor olduğu için de bu spor dalının en popular ekibinin, 92-93 sezonundan beri şampiyon olamasalar da, tarihin en çok şampiyonluk kazanan takımı olan Montreal Canadiens olması çok normal.

Peşlerinde de, ezeli rakipleri bir başka Kanada takımı olan Toronto Maple Leafs var.

BU VERİLER güncel,
İlerde ne olur bilinmez ama bugün için Google söyledi biz yazdık.

Saygılarımızla

ABCSPOR

 

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular