https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KORKAKLIK BAŞA DERT! AMA TEŞEKKÜRLER..

Okunması Gerekenler

Korkaklık başa dert! Ama teşekkürler

Şenol Güneş her zamanki gibi deplasman korkusuna ek olarak, Fenerbahçe korkusu binince, yürümeye çalışan yeni Fenerbahçe’yi eksi günlerindeki dev gibi gördü. Hani hep derler ya yurtdışından biri gelse, bu derbiyi izlese, ona da sorsak “ hacı bunların hangisi sence geçen hafta 4 yemiştir, hangisi 3 atmıştır?” cevap gerçeğin tam tersi çıkar. İçindeki korkularla çok yaşa Şenol Hoca. Türkiye’nin en kırılgan takımına karşı çıktığın kadroya bak Allah aşkına. Dinamo Zagreb nasıl dağıttı Fener’i hiç mi izlemedin? Tabi ki izledin ama gözlerindeki korkaklık kalkanı ile bakınca göremiyorsun. İki Karadenizli koca kartalı ne hale getirdiniz?

 

Bu arada bana ne, biz Fenerli olarak mutluyuz. Devam edin gençler.

 

Gelelim bizim uşaklara..

 

Maç sırasında hiç fark ettiniz mi ne kadar az gösterdi Cocu’yu yayıncı kuruluş. Ben buna çok takıldım. Bence, Cocu’yu soğuk göstermek için bilerek yapıyorlar. Şenol Hocayı daha çok gördük ekranda. Bende sandım ki, Cocu, kalkık burnuyla öyle mavi mavi bakıyor. Sabah gazetelere bakınca, adam bayağı yerinde duramamış, amele oturuşundan, Allah belanını versinlere, Volkan ve Barış’ın Cocu ile birlikte futbolcularla konuşmaları vs. İşte bu medya hareketlerine karşı Cocu kalmalı..

 

Diğer yandan, tüm bu hocalar ne bulur Aatıf’da bilemedim. Keller ile ilgili güzel sözlere mi kanıyorlar anlamıyorum, hani derler ya testeronu fazla olunca saç olmaz gibi mesela.. Neyse konuyu dağıtmayayım, Aatıf yine aynı Aatıf. Dünyanın tek, önü boş iken biraz ilerleyip durup sağa pas veren sol açığı. Bugünler de geçecek göreceğiz. Barış çok çalış kardeşim. Senden hepimiz Tuncay Şanlı ruhu bekliyoruz.

Yeni ikilimiz Jailson -Topal. Nasıl sırıttı Topal. Ee Josef gibi taş DM yanında rahatlık kolay, asıl olay Jajilson gibi ofansif orta saha yanında defans yapabilmek. Bir kaç maç sonra gider, Jeilson-Elif veya Jailson- Ekici gelir. Bir güzel topçunun daha ömrü biter Fenerbahçe’de. Jailson güzel topçu, su gibi akıyor, Baroni, Aurelio arası bir şey olacak büyünce.. Bir Johnson kesinlikle değil. Takibe devam.

 

Roman kardeşim senin de günlerin sayılı değilse ben de ne olayım. Çok yakında senden kurtuluyoruz. Yumuşak defansımızdan sen sorumlusun. Acaba müdahale ederken, “pardon sizi biraz dürteceğim” diyor musun?

 

Gelelim maçın özel oyuncusuna… Hasan Ali Kaldırım değil yanıldınız, Şener Özbayraklı..

 

Birader nedir bu halin senin son kaç maçtır. Zagreb maçında bölgeni boş bıraktığın için Topal-İsmail çarpıştı, herkes buna odaklandı ama sen orada yoktun arkadaşların rezil oldu. Fener gol yedi. Bu maçta nedir halin. Bu nasıl bir oyunculuktur. Isla’dan vazgeçmiş takım sana güvenmiş bu mudur senin katkın? Bu ne kadar çok yanlış pas, komik orta, defansif hatalar. Senin tarafından gelen tüm ataklar tehlike yarattı. Şenol hoca madeni görüp, Querasma’yı senin tarafına aldı. Toparlamazsan devre arası orayı doldurur bu Cocu, çünkü senin kokun çıkmaya başladı.

 

Taraftarımız Ersun diye bağırmış.  Beyler rahat bırakalım Ali Koç ‘u. Cocu doğru mudur tartışalım ama Aykut ve Ersun nedir yahu. Yapmayın etmeyin. Üç cümleyi hatırlayayım:

 

Aziz Yıldırım :” Ersun Yanal, ben olduğum sürece bu kulübe gelemez. Benden sonra gelirse de, iptali için herşeyi yaparım. Tüm bildiklerimi anlatırım”

 

Ümit Karan : “Gençlerbirliği başkanına söylüyor ki, Jimmy Durmaz’ı 4-5 milyona alırım sen de Kemal Özdeş’i hoca yap diyor. Bence bu çok ayıp.”

 

Muharrem  Usta: “ Sana cebinden para çıkartıp veren bir başkanın var. Aldığı ücret fazla gözükmesin diye cebimden para verdim. Sen nasıl bir insansın da 6-1 yenildiğin maçtan sonra Trabzonspor’u mahkemeye veriyorsun? Aziz Yıldırım sana az bile demiş. Sana cebimden para veririm dedim, o utanmadan bunu yapıyor. Ne kadar olduğunu o daha iyi bilir. Bunu nasıl yapabilir bir insan?”

 

Onun dışında binlerce ispatlanmamış laf var. Bırakalım bu Ersun muhabbetini. Allah yolunu açık etsin.

 

PSV’de devrim yapmış %65 kazanma oranını yakalamış Cocu’ya destek çıkalım. Kimse Cocu’yu kovmadı PSV’den.. Ali Koç ile yapmak istedikleri konusunda aldığı gaz ile burda. Avrupa’ya kendini farklı ispatlamak istiyor. Barselona’nın kaptanından bahsediyoruz beyler, biz ona uyacağız, o bize değil. Türkiye Liglerinin tek yabancı hocası ile “ne oldumcuk “ Türk hocaların yüzüne hatalarını vuracağız. Onların kendilerini toparlamalarına örnek olacağız. Ne diyor hocamız maç sonrası:

“Taraftarlara tek söyleyeceğim, destekleri için teşekkür etmek. Eğer onlar memnun değilse, bu memnuniyetsizliği gidermemiz gerekiyor. Bu sabrın karşılığını vereceğiz”

“Takımı öne çıkarmak için biraz daha birlikte kalmaya ihtiyacımız var. Daha az enerji harcamalıyız. Rakip yarı alanda kalırsak, 70-80 metre geriye koşular yapmak zorunda kalmayız. “

“Dediğim gibi rakip yarı alanda topu daha çok tutmalıyız. Sürekli koşulan oyun, benim istediğim bir oyun değil, bu oyunun ortaya çıkmasına engel olmalıyız.”

 

Alın size vizyon.. Bırakalım zaman verelim. Kolay değil bu işler.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yakup.borekcioglu@abcspor.com

twitter: @Yborekcioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular