https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KONU MANKELERİ; HONDURAS-CEZAYİR-İRAN-KOSTARİKA

Okunması Gerekenler

Yarın başlayacak DÜNYA KUPASINDA, başta ev sahibi Brezilya olmak üzere, Arjantin, Almanya, İspanya gibi favoriler, arkalarında da ”UNDERDOG” statüsünde Hollanda, Portekiz, Belçika, İtalya, Uruguay gibi sürpriz hayalindeki takımlar bulunuyor.
Bir de değil ŞAMPİYONLUK, gruptan çıkmaları bile başarı sayılacak ve kupayı kazanma oranları 1/1000’lere yakın 4 ülke..

Kadro kalitelerine baktığınız zaman KOSTARİKA atletik ve teknik oyuncuları ile diğer 3 ekipten 1 adım öne çıksa da, Uruguay, İngiltere ve İtalya’dan oluşan D GRUBUNDA, 2 güçlü ülkeyi altına alıp üst tura çıkacak demek gerçekten çok zor!

Aynı şekilde İRAN da Honduras ve Cezayir’e göre daha kompakt bir takım imajı çizse de, onların da F GRUBUNDA, başta Arjantin ve iki kaliteli ülke Nijerya ile Bosna Hersek arasından sıyrılacaklarını söylemek gerçekçi olmaz!

E GRUBUNDAKI HONDURAS ise  iki orta saha oyuncusu, Stoke City forması giyen PALACIOS ile  Wigan Atletic oyuncusu ESPINOZA  ve  Celtic’in ofansif sol beki  IZAGUIRRE haricinde vasat oyunculardan kurulu, hücum gücü kısıtlı bir ekip.

H GRUBUNDAKI CEZAYIR’e gelirsek; Nispeten kolay bir gruptalar ve Hücum hattında görev yapan Slimani, Soudani, Feghouli, birbiriyle çok iyi anlaşan üç oyuncuya sahipler AMA, kaleci, defans hatta orta saha hattı hiç güven vermiyor ve bu ayardaki bir turnuva için hemen hepsi vasat altı oyuncular!

KISACA bu gruptan çıkmaları büyük başarı olacak 4 ülkeye para yatırıp kupayı kazanacaklar diye bahis oynamak, kupon sahiplerini zengin eder ama gerçekleşme ihtimali de, LOTO’da büyük ikramiye tutturmaktan çok daha az!

ABCSPOR

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular