https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KONTROLLÜ MAĞLUBİYET

Okunması Gerekenler

Dejavu’nun ne olduğunu öğrendik,  bir de böyle Jamais VU var.. Jamevü diye telaffuz ediliyor..

 

Aynı yerlere gidip her seferinde aynı zevki almak, tıpkı ilk kez gidiyormuş gibi heyecan duymak, beklentiye girmek..

 

 

Bir daha o yolları aynı hevesle yürüme mallığı yani..

.

Beklenen oldu, sıkmadan 5 tane attı Bayern, aynı hevesle gitmişlerdi oysa.. Hangi BJK’li arkadaşımı gördüysem, Fenerbahçe’yi çok fena yapacağız dedi bana..Yine Jamais VU dedim..

 

 

Fenerbahçe bu maçları zaten çok iyi oynuyor diye düşündüm ama beklediğimin tamamen dışında bir maç oldu.. Fenerbahçe iyi başladığı maçta 20 dk bildiğimiz Fenerbahçe gibi oynadı, sonrasında küme düşmemeye çalışan bir Anadolu takımı gibiydi..

 

Bugün Aykut Kocaman kalede Kameni’yi tercih etmiş, Kameni geçen hafta iyi oynadı ama hocanın bu konuda yanlış yaptığı da maç sonunda anlaşıldı..  Valbuena yedekti, Köybașı solda başladı..

 

Beşiktaş’ın önemli eksikleri vardı, Pepe, Talisca ve Oğuzhan.. Orta sahada beyin diye nitelendirilen oyunculardan ikisi de yoktu..

Fenerbahçe bildiğimiz deplasman oyunuyla başladı.. İkinci bölgede kalabalık, önde ağır pres..Başka da bir planı yok zaten Aykut Kocaman’ ın, iki kişiyle korner atmak dışında..

 

Beşiktaş bu orta sahayı zor geçer falan diye yorumlar yapılırken Fenerbahçe 8.dakikada golü buldu Fernandao ile ani bir atakta..Bu arada gol de ofsayt, doğruya, doğru..

Eksiklerini de göze alırsak Beşiktaş için çok zor bir maç olacak gibiydi sonrası..Fenerbahçe piyangodan da aradığı golü bulmuştu, maç tam istenilen kıvama gelmişti Fenerbahçe adına ama maç öyle gelişmedi..

Orta sahada pas bağlantılarını yapamayan Bjk kanatlardan gelmeye başladı mecburen.. Topu zaten 3. bölgeye taşımakta zorluk çekiyorlardı, kanatlardan gelecek toplara kafa vuracak oyuncuları da yoktu.. Zordu yani işleri.. Tabii ki; bu kadar geriye yaslanamasan !!

 

Fenerbahçe’nin kadro eksikliği işte bu.. Kontra silahı da yok, kontraya uygun bir orta saha kurgusu da yok Giuliano dışında..

Hep söylüyoruz, savunma futbolu savunma yönü güçlü oyuncularla oynanan bir oyun değil.. Topu kaleden uzak tutma oyunu, ceza sahasında yığılma oyunu değil..

Fenerbahçe anlamsız bir şekilde oyunu çok geride kabul etti.. Mutlaka hoca ileriye çıkın demiştir ama sahadaki malzeme buna müsait değil.. Valbuena sana böyle zamanlarda da lazım.

 

Beşiktaş tüm hatlarıyla Fenerbahçe kalesine gelmeye başladı..

Köybașı da sakatlanıp çıkınca İsla sola geçti, takımın dengesi de bozuldu defansif anlamda, Quarsesma show da başladı, sağlı sollu Bjk atakları geldi, Kameni izin vermedi, Beşiktaş ilk yarıda da istediği skoru bulabilirdi..

Bu kadar yaslanırsan hem yersin, hem de uzun süre hücum yapamadığından ofansif anlamda oyuna ısınman zaman alıyor ayrıca..Hocaların bunu görüp daha ilk yarıda gerekli hamleleri yapması lazım..

 

Fenerbahçe ikinci yarıya aynı oyun düzeniyle başladı.. İkinci yarının hemen başında duran toptan golü yedi ve korkulan gerçekleşti..

Ardından Şenol Güneş’in hamleleri geldi, önce çift santrfora döndü, ardından kısa kalan Love’ı Caner’le değiştirdi, Aykut Kocaman sadece Alper’le karşılık vermeyi düşündü, ardından da Quaresma ile Beşiktaş istediği golü buldu..Beklenen gol diyeyim, gol geliyorum diyordu..

Maç 2-1 olduktan sonra da Valbuena girdi oyuna.. Geçmiş olsun..

Maçın son dakikasında da Quarsesma 2. gölünü de attı ve Fenerbahçe 80 dk mahkum oynadığı maçı 3-1 kaybetti..

Aykut Kocaman Abdullah Avcı’ya ağır bir ders verdi demiştik bugün de Şenol Güneş Aykut Kocaman’a hocalık dersi verdi..

Yaptığı hamlelerle, şanssız bir şekilde geriye düşen takımını öne iten, risk alan ve kazandıran bir hoca vardı saha kenarında.. Hem kenar yönetimi hem de saha içi rotasyonuyla farkını ortaya koydu Şenol Güneş..

Aykut Kocaman elindeki malzemeyi doğru kullanamadı.. Hamlelerinde çok geç kaldı..

Başarılı olmak için risk almak lazım, bu kadar cesaretsiz bir anlayışla başarı çok zor..

Risk alamıyorsanız ya projenizde iş yoktur ya da sizde..

Koş, koş, koş.. Olmuyor, oluyor da, yetmiyor..

Kameni ilk yarıda iyi oynadı ama ikinci yarıda yediği gollerde hatalıydı, Volkan yemeyebilirdi son iki golü..

İkinci golde Quarsesma’nın hangi ayakla, nereye vuracağı belli.. Yeri yanlıştı..

Hakem bir ofsayt hatası yaptı ama maçın genelinde iyiydi..

 

Son sözüm de Mehmet Topal ın kafasını yaran Bjk taraftarlarına..

Biraz insan olun diyorum ama sizi de güç durumda bırakmak istemem tabii..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular