https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KOMPAKT

Okunması Gerekenler

ALP ERALPKOMPAKT

Avrupa Kupası deplasmanlarına gelip Fenerbahçe’yi desteklemek hakikaten büyük zevk. Hem son derece coşkulu bir Fenerbahçe tribünü içinde oyunculara gücümüz yettiğince destek verdik, hem de sahada “ne yaptığını bilen” bir takım görünce keyiflendik. Açıkçası istediğimizi almış bir şekilde Amsterdam’a veda ediyoruz.

FB AJAX 1Artık grup maçlarında son iki haftaya girdik ve aklıma ilk hafta Molde’ye karşı oynadığımız futbol geliyor. O gün son derece dağınık, orta sahası eleğe dönmüş, hiç bir organizasyonu olmayan bir Fenerbahçe sahadaydı. Bugün ise sahaya yerleşimi gayet net, herkesin görev dağılımı belli, hücumda hala eksikleri olmasına rağmen takım savunmasında “kompakt” bir ekip vardı.

Sezon başından beri etkili olamadığımız hücum hattında takımın yumuşak karınları beklenmedik şekilde en büyük transferleri olan Nani ve Van Persie gözüküyor. Nani’nin Osmanlı maçında kesik yemesi pek ise yaramamış sanki. Kendine oynamaya devam ediyor. Eveleyip gevelediği toplarla da bir çok pozisyonun başlamadan bitmesine sebep oluyor. Van Persie’yi ise bir türlü doğru paslarla besleyemiyoruz ancak onun da çok diri olduğu söylenemez. Artık kuvvetlenmiş olmaması için bir mazereti olmamalı.

FB AJAX TRIBUNNani ve Van Persie ikilisi çıktıktan sonra Fenerbahçe’nin oyun coşkusu arttı. Hızlı hücumlarla Ajax’i oldukça zorladık. Volkan Şen her zamanki gibi oyuna hareket getirdi. Ozan Tufan ilk kez ciddi anlamda katkı sağladı. Son 15 dakikadaki futbol ileriki haftalar için umut verdi.

Eğer Fenerbahçe’nin bugünkü futbolunu övüyorsak haftalardır yerden yere vurduğumuz Pereira’nın da hakkını vermemiz gerekiyor. Bugün takım geriye çekilip “dan dun” oynamadı. Oyuncu değişiklikleri olumlu sonuç verdi. Takımın son dakikalardaki diriliği de fizik kondüsyon konusunda yaptığımız eleştirilere cevap niteliğindeydi.

FB AJAX PEREHoca belli ki takımı bu maça iyi konsantre etmişti. Bruno Alves bile son derece dikkatli ve hatasız oynadı, zaten bir kaç haftadır müthiş oynayan Kjaer ile birlikte bu kez iyi bir ikili oldular. Mehmet Topal ve Joseph De Souza’nın da baskılarıyla rakibe ciddi pozisyon vermeden maçı tamamladılar.

Şimdi artık ligde üstüste galibiyetler ile bir seri yaklamanın zamanı. Bu seriyi yakalarken de iyi futbol ve bol gol de gelirse takımın güveni de oturur. Artık şu anda sonra en önemli konu Nani ve Van Persie’den maksimum verimi almak olmalı. Onlar iyi olursa Fenerbahçe kademe atlar!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : alp.eralp@abcspor.com

twitter : @alperalp72

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular