https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE DEPLASMANDA MORAL BULDU

Okunması Gerekenler

fersu yaziSarı lacivertliler Avrupa’nın en zorlu deplasmanlarında birinde Kombank Arena’da sakatlıklar ve kadro problemleri ile boğuşan, şuanda grubun en zayıf halkası olan Kızılyıldız ile karşılaştı. Ligde ezeli rakibi Galatasaray’a farklı yenildikten sonra Fenerbahçe’nin bu kritik deplasmanda ne yapacağı merak konusuydu. Ancak özellikle 3.periyotta savunmayı sertleştiren ve Kızılyıldız’ı adeta oyuna “küstüren” temsilcimiz galibiyeti beklenenden çok daha rahat bir şekilde hanesine yazmayı başardı.
“Boyalı alan”
fb kizil 7Maçın ilk bölümlerinde kısalarımıza baskı yaparak ve Zirbes’i pota altında etkili kullanarak istekli başlayan Kızılyıldız, özellikle boyalı alanda üstünlük kurmaya başladı temsilcimize. Ancak Zirbes’in ilk dakikalarda kaşının açılması ve kenara gelmesi ile baya bir rahatladık savunmada. Oyuna giren Stimac’a karşı Vesely ve Udoh’un çabukluğu artı atletizmi ile etkili olurken savunmada maça arzulu başlayan Kalinic’in de alçak postta yardımlara efektif gelmesi işimizi kolaylaştırdı.
“Stimac etkisi”
Sloukas’ın hücumları doğru organize etmesi ve sürekli potaya giderek Mekel’i zorlaması artı yaptığı baskı ile İsrailli guardı oyuna sokmaması ile beraber ilk 5 dakika geçerken skoru 15-5’e getirdi temsilcimiz. Udoh da ilk bölümlerde hücumda etkili oldu ayakları yere basan ve atletik özellikleri yetersiz olan Kızılyıldız uzunlarına karşı. Ancak sonrasında Miller-Stimac ikilisi ile potayı daha iyi savunan ve Lazic ile guardlarımıza baskıyı arttıran ev sahibi, hücumda da Jovic-Stimac ikili oyunlarını iyi işlemeye başladı. İlk yarıda oyunun içerisinde kalabilmelerinin en önemli nedenleri, Stimac’ın hücum ribaundlarındaki etkinliği ve Bobby’nin oyunda olduğu dönemlerde YİNE takımımızın hücumda düzenden çıkması, skor bulmakta zorlanmasıydı.
“Antic fark yarattı”
fb kizil 3Koç Obradovic’in bu kez elinde iyileşen Antic opsiyonu vardı ve onu çok iyi kullandı. Bogdanovic ile beraber oyuna girer girmez hücuma akıcılık getirdiler. Özellikle Antic’in dış şut tehditini verimli kullanarak, hücumda saha içi yerleşimimizi çok iyi kurguladık. Ayrıca karşısında Miller’ı gören tecrübeli uzun her fırsatta fiziksel üstünlüklerini ve yüzü dönük hücum silahlarını kullanarak Amerikalı forveti oyundan düşürdü. Vesely’nin oyunda olmadığı dönemlerde kısırlaşan hücumlarımızı dirilten onun üçlükleri oldu, maçın oyuncusu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
“Düzenden çıktılar”
İkinci yarının başında iyice rahatlayan Fenerbahçe Datome’nin hücumda devreye girmesi ve Dixon’dan gelen esktra sayılarla farkı iyice açarak kontrolü tamamen eline geçirdi, salondaki ateşli seyirciyi de farkı sürekli bu seviyde tutarak maçın hep dışında bıraktı. Kızılyıldız hücumda tamamen oyundan koptu, organizasyondan tamamen çıktılar. Pas trafiğinden ve pota altını kullanmaktan vazgeçip birebirlerle ya da yanlış ve erken dış şut seçimleri ile sürekli temsilcimizin savunmasına toslayıp geri döndüler. Bogdanovic ve Kalinic’in devreye giremediği bir maçta başta Antic ve Sloukas olmak üzere diğer oyuncularımız bugün çok iyi katkı verdiler.
“Deplasman galibiyeti candır”
fb kizil 4Genç oyuncularımız Berk ve Ömer Faruk’a ikinci yarıda süre veren temsilcimiz ve koç Obradovic her ne kadar mevcut durumu ile grubun hatta Euroleague’in en zayıf takımlarından biri olsa da Kızılyıldız’a karşı bu zorlu deplasmanda aldıkları galibiyetle biraz olsun Strasbourg’a karşı alınan sürpriz yenilgiyi de kompanse etmiş oldular.
Mail: fersu77@abcspor.com
twitter: @fersudeniz
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular