https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KLEIZA’NIN TÜRKİYE’YE GELDİĞİ GÜN!

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANMaça beklendiği gibi sarı kanaryalar hızlı başladı, Kaf Kaf ise hızlı reaksiyon göstererek ilk TV molasına 10-8 fener üstünlüğü ile girildi. İlk not Melih ve Mc Calebb hırslı başladı,  Oğuz Savaş ise maça ve sezona başladı.
İlk periyod Pınar Karşıyaka Jon Diebler ve Batista ile biraz oyuna tutundu. Periyot Diebler’in üçlügü ile 20-18 FB lehine bitti. Ikinci periyod daha sert savunmalar ile başladı,  öyle ki ilk 3 dakika 2-1 Fener lehine geçildi. 16. dakikada da artık maçın kopmayacagı Jawad Williams’ in alakasız basketiyle belli oldu (28-25). Yetmedi bir de 3lük attı. 28-28, bir de Jon Diebler’e 3lük asist yaptı, oldu mu sana 28-31. Diebler da 11 oldu.. Karşıyaka’nin 9-0 lık serisine Oğuz Savaş hop dedi ve 29 saniye kala maç 34-34 e geldi.
FB ULKER1Top hırsızı Bo Mc Calebb , aynı boyunda olduğu Bobby Dixon’un elinden gasp ettiği topla devreyi 36-34 fener lehine kapanmasını sağladı.  İlk yarıda Fener adına biraz Melih , şaşırtıcı da olsa biraz Kleiza, azıcık Emir, epey de Bo Mc Calebb, Karşıyaka’da ise biraz Dixon, biraz Batista, epey de Diebler mücadele etti. İlk yarı sonu itibariyle tribünde seyretmesi çok keyifli bir maç olduğunu söylemeliyim, öte yandan bu iki takımın her maçı mı bu kadar çekişmeli ve zevkli geçer,  bir basketbolsever olarak ağzımın suyu akarak bitirdim ilk yarıyı,  keşke maç hiç bitmese ya da 3-5 uzatma falan olsa…
2. yarı müthiş savunmalarla başladı,  Melih çift basamaklı sayılara ulaşan ilk Fenerli oldu, Bogdanovic’in atması gereken sayıları Mahmutoglu atarken Bogdanovic’in siftahı yoktu. 25. Dakika 45-41 Fener lehine geçildi.
Ama o da ne, Linas Kleiza çok mu iyi oynamaya karar verdi mi nedir bugün , 24. Saniyede atılan kritik 3lükler, drive’lar, mücadele,  NBA günlerini hatırlattı adeta ve  3. Periyod 59-53 Fener lehine bitti.Dixon ve Diebler bir ortak daha bulsalar 35.5  maça daha bir girecek ama ucundan tutacak biri çıkmayacak gibi duruyordu.
4.periyodun ilk sayıları ayni zamanda Bogdanovic’in de ilk sayıları oluyordu.
fener 3Hatta arkasından sadece son periyodda 8 sayi attı, yetmezmiş gibi son periyodun garbage time’a dönüşmesi 3 dakika sürdü.  Zira 3 dakika 100-0 falan oldu, son 5 dakikayı oynayan takım İzzet, Berk, Metecan, Bjelica ve Melih’in yaşları toplamı 100’un altında idi. Müthiş son periyodda Fener TAM 29 sayı attı ve maçı 88-69 kazandı.
Kleiza 17 sayı ile maçın yıldızı olurken, genç Metecan da dahil 10 kişiden sayı katkısı aldı genç Fenerbahçe.
Bo Mc Calebb 12, Oğuz Savaş 14 sayı attı. Son periyodda şarjı biten Izmir temsilcisinde ise Diebler 18 , jawad Williams 12, Dixon13 sayı attı.  Fener beklediğimden çok daha kolay bir galibiyet alıp seride 1-0 öne geçti.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular