https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE SADECE SAHADA DEĞİL CEZADA DA AÇIK ARA ŞAMPİYON!

Okunması Gerekenler

Son olarak Kayseri deplasman maçında yapılan kötü tezahürattan dolayı iki maç seyircisiz oynama cezası alan Fenerbahçe’nin son üç sezonda aldığı seyircisiz oynama cezası 21  maçı buldu. Yönetim durumdan dolayı hayli düşünceli. Zira bu süre zarfında Galatasaray’ın aldığı ceza sayısı iki!!!

        Bu ceza sadece sahaya yansımadı.  Cezalar yüzünden çok ciddi bir meblağdan olan Fenerbahçe’nin zararının TOPLAMDA 30 milyon liraya yakın olduğu tahmin ediliyor. Bugün PFDK’nın açıkladığı  cezayla,  bilet ve maç günü hasılatı gibi gelirlerle maç başına ortalama 750.000 – 1.000.000 TL arasında gelir elde eden Fenerbahçe’nin son üç sezonda aldığı cezalarla mahrum kaldığı gelir yaklaşık 17 ilâ 21 milyon lirayı buluyor.
Diego Ribas gibi bir yıldızın üç yıllık maliyetine yakın bir ücretten aldığı cezalar nedeniyle uzak kalan sarı lacivertli yönetim, bu geliri elde edemediği gibi bir de her defasında katlanarak artan para cezası ödüyor!

Üç yıllık süre zarfında kaybettiği maç günü hasılatının yarısına yakın bir bedeli de TFF’ye ceza olarak ödeyen Fenerbahçe yönetimi 25 milyon lirayı bulan ağır fatura var VE DE cezası nedeniyle Avrupa’da yer almamasından ötürü ligle sınırlı olan kombinelerin önemli bir kısmının cezalara kurban gitmesi Fenerbahçeli taraftarların kafasında kombine alımı öncesi büyük soru işareti oluşturuyor. Yani işin taraftar boyutu da önümüzdeki sezon Aziz Yıldırım ve ekibini zorlayacak gibi görünüyor.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular