https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KEVIN DURANT VE AKIL OYUNLARI

Okunması Gerekenler

KEVIN DURANT kuşkusuz 2016 yazının en gözde free agent oyuncusu olacak.

NBA’in LeBron James sonrası en popüler oyuncularından olan 27 yaşındaki forvet, 9. Sezonunda…

Başta 2015/16 sezonu sonunda emekliye ayrılması beklenen Kobe yerine monte edilmesi düşünülen Lakers olmak üzere,  hemen her şampiyonluğa oynayacak takımın hayali Durantula’yı kadrolarına katmak üzerine…

Ayrıca LeBron James’in memleketi Cleveland’a dönmesi gibi, neredeyse bütün izin günlerini doğup büyüdüğü yer olan Washington’da geçiren Durant’a, Wizards’ın da maksimum kontrat teklifiyle geleceği ve KD’nin de buna sıcak baktığı söyleniyor.

***NBA’de bildiğiniz üzere, kontratlarda belli üst limitler var. 10 sene ve üstü oynamış oyuncuların maksimum kontratta alacağı para 9 sene oynayandan daha fazla. 9 sene oynamış olan oyuncu Salary Cap’ın % 30’u kadar bir kontrat alabilirken, 10 sene ve üstü için bu rakam % 35’e çıkıyor.

***Ayrıca her sene artan Salary Cap nedeniyle, buna paralel olarak maksimum kontrat bedelleri de seneye daha da artacak, sonraki sene biraz daha..

Yani bu 2 madde alt alta eklendiğinde, bu hesaba göre, Durantula 1 senelik sözleşme yapıp, 2016 değil 2017’de Free Agent olmaya karar verirse,  yeni uzun vadeli kontratta “5-6 senelik”  alacağı para yaklaşık 30-35 Milyon USD daha fazla olacak!

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular