https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KAZANAN YOK !

Okunması Gerekenler

cem-demirciogluKAZANAN YOK !

Maç öncesi bazıları Galatasaray’ı, bazıları da Beşiktaş’ı favori görüyorlardı. Esasında iki yorum da doğruydu. Beşiktaş hem saha avantajı hem de son şampiyon takımdı. Galatasaray ise forvet hattının yüksek formu ile favori görülüyordu. Bence Beşiktaş’ın saha avantajı dışında bir artısı yok. Geçen sezon kadrosundan Mario Gomez,Sosa ve Gökhan Töre gitmiş,yerine Talisca ve adını çok da iyi bilmediğimiz gereksiz yabancılar gelmişti. Yani kadro korunamadı.

gs-bjk-kadroGalatasaray maça 4-5-1 düzeni ile başladı. Tipik bir deplasman kontratak takımı kurgusu vardı. Maça da hızlı başladılar. Henüz 5.dk’da; Eren bu sefer de fırsatçılığını göstererek golü buldu. Golden sonra Beşiktaş’ta gereksiz bir gerginlik, Galatasaray’da ise son derece itici bir zaman geçirme başladı. Beşiktaş’ı en çok gerenler iki alışılageldik isim Caner ve Gökhan.  İlk yarı boyunca Beşiktaş hiçbir alanda doğru işler yapamadı. Büyük umutlarla alınan Talisca neden yedekte? Galatasaray savunmadan çıkışta, orta sahada paslaşmada ve Bruma ile atağa kalkmada çok iyiydi. Bunun meyvesini de 44. dk’da Bruma’nın tek kişilik resitali ile aldı. İlk yarı sonunda Galatasaray 2-0 üstündü.

gs-bjk-erenİkinci yarı Galatasaray daha kontrollü başladı. Beşiktaş’ta Talisca değişikliği biraz daha fazla topla oynamaya sebep oldu.70. dakikalara kadar Beşiktaş’ın pozisyonu yok desek yanlış olmaz. 3 dakika ara ile gelen iki defans hatası gol Galatasaray’da soğuk duş etkisi yaptı. 2-2’den sonra Beşiktaş Cenk ile birkaç pozisyona daha girdi. Son dakikada Josue kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonu değerlendirse şu an herkes farklı yorum yapacaktı. Maç haksız bir şekilde berabere bitti. Maç geneli itibariyle Galatasaray daha olumlu oynadı, daha olması gereken şeyleri yaptı, pozisyonlar bilerek ve organize geldi. Beşiktaş sadece 10 dakika bastırdı ve 10 dakika yetti diyenler çıkacaktır. Sadece tesadüftü.

Galatasaray doğru yolda. Maç berabere bitebilir ve hatta yenilebilirdi de. Ama doğru işler yaptılar. Bu seneki olumlu havanın sebebi, Riekerink’in çok iyi kadro sürmesi, süper oyun okuması filan değil, oyuncuların hocalarını sevmesi ve adaletine olan inancı. Bu beraberliği Beşiktaş deplasmanından alınan 1 puan olarak değil, kaybedilen 2 puan olarak görmek lazım. Tebrikler Riekerink Bey…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular