https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KATİL Mİ GOL TANRISI MI, TEOFANIS GEKAS

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCBu öncelikle bir gecikmiş özür yazısıdır. Yaşayan ve faal futbol oynayan bir efsaneye saygı duruşu makalesidir.Teofanis Gekas, 2007 yılında Bundesliga’da Bochum forması ile 20 gol atıp, ligde gol kralı olduğunda kendisine katil lakabı takılan bir fenomen. Bir süreklilik arz edemese de, gittiği her takım taraftarınca ilahlaştırılan bir BAY-GOL.

2010 Dünya Kupası elemelerinde Yunanistan milli takımı adına attığı 10 gol sonrası GOL TANRISI olarak adlandırılan ikiz çocuk babası.Türkiye’de forma giyen ilk Yunan futbolcu. Gündemde Kıbrıstaki olay ve vatan hainliği saçmalığı olsa da, bizde Samsunspor’da attığı her golden sonra stadda sirtaki çalınan bir barış elçisi. Akhisar Belediye’de taraftarların adına beste yaptığı adam. NE ZEUS NE PERSEUS ASIL TANRI BU DEYYUS,NE SOW NE BURAK YILMAZ ..TEOFANIS GEKAS..

GEKAS22Konyaspor’da oynadığı kısa dönemde Akhisar’a hat-trick yapmasına rağmen attığı hiçbir gole sevinmeyecek kadar vefalı bir adam GEKAS. Konu hat-trick’ten açılmışken Sinan Kaloğlu ile beraber Fenerbahçe nin en büyük belalısı. Herhalde bu kadar description yeter diyerek dün geceye, büyük takımlarımızın transfer politikalarına gelelim.

34 yaşında bir adamın ne Galatasaray’da, ne Fener’de ne de Beşiktaş’ta falan işi yok çoğuna göre. Ama PIERRE VAN HOOJDOONK’un 33,HAGİ’nin 32 yaşında bu ülkeye gelip verdikleri katkı tartışılmaz. İlk 4 haftada izlediğimiz GEKAS’ın ,hele ki dün akşam attığı 2.golde o attığı 100 metrelik depardan sonra, 3 büyüklerin en azından kulübesinde bulunsaydı dedirtecek bir adam.

GEKAS 1Bizdeki transfer anlayışı, adam 19’unda gelirse,,sonra aşı tutmazsa pişsin diye kiraya verilir,sonra bu pişme bir türlü bitmez! Şekil A, madde 1 AYDIN YILMAZ…

Örnekler çoğaltılabilir. GEKAS oynadığı futbol,verdiği mücadele ile değil,bir sporcunun verdiği enerji ile bir kulübü ve taraftarını nasıl etkilediğinin en güzel örneklerinden biri. Bu arada az önce HAGİ ve HOOJDOONK’tan bahsetmiştim,telefonum çaldı, arayan DIIDIER DROGBA,’’ BENİ UNUTMUŞUN, KIRILDIM’’ dedi.

KALIN SAĞLICAKLA..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

iskender.genc@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular