https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KALDIR KAFANI

Okunması Gerekenler

Maç bitimiyle beraber sezonun ilk puan kaybı tescillendi, hem de ağır ve can yakan bir mağlubiyet ile. Elbette hepimizde hayal kırıklığı vardı. Ancak tribünler takımı çağırdı,istisnasız tüm taraftarlar futbolcuları alkışladı. Sezonun geri kalanı için onlara olan inançlarını dile getirdi. Fenerbahçe adına günün en güzel sahnesi, maç başındaki koreografi ile beraber bu andı. Mesaj aslında bütün Fenerbahçe camiasınaydı. ”Kaldır kafanı” dedi taraftar futbolculara. Şu andan sonra yapılması gerekeni hatırlattı.

Yapılması gereken elbette hemen bu maçı unutmak. Evet kötüydük bugün. Takım da hoca da hatalar yaptı. Olabilir, nasıl buraya kadar rekorlar kırarak geldilerse, bir gün tabii ki bu seri bozulacaktı. Kötü bir güne denk geldi. Canımızı yaktı belki ama şu anda yapılabilecek en büyük hata bu mağlubiyete takılı kalmak. Halbuki çok zorlu bir Adana deplasmanı var haftaya. O maçı kazanırsak tekrar moral buluruz. Arkasından milli ara var. O esnada sakatlarımızdan Dziku ve Fred te iyileşirse kaldığımız yerden devam ederiz.

Tabii daha uzun süreli sakatımız Becao da var ama bugün özellikle Dziku ve Fred’i çok aradı Fenerbahçe. Dziku’nun topu oyuna sokmadaki becerisinin çok eksikliğini çektik. Yaptığımız top kayıpları oyunumuzu olumsuz etkiledi. Abdullah Avcı’nın oyunun temposunu yükseltmemize izin vermeyeceğini biliyorduk. Bir de üzerine en olmaması gereken şey oldu. Erken yediğimiz golle geri düştük. Rakibin direncini de artırmış olduk. Bu direnci hızlı pas trafiği ile kırabilirdik. Bu trafiğin en kilit adamı Fred maalesef sahada yoktu. Zayc tüm iyiniyetine rağmen etkili olamadı. Samet Jayden ikilisi de maalesef güven vermedi. Rakibin sahaya iyi yayılmasına karşı pek bir plan üretemediğimizi gördük. 2.devrenin başında gelen şok gollere karşı hemen oyuncu değişiklikleri olmasını bekledik takımı hareketlendirecek. O da gelmedi. Her şeye rağmen 10 kişi kaldık ama çocuklar bir direnç gösterdi ancak maalesef en azından beraberliği yakalamaya bu çaba yetmedi.

Hakem de çok konuşuldu doğal olarak. İki takım da şikayetçi. Fenerbahçe verilmeyen penaltı ve rakibe çıkmayan kartlardan muzdarip. Trabzon da özellikle VAR kararlarına takılmış durumda. Burada yapılacak en büyük hata bu haftaya kadar yapılan hakem hatalarını unutmak olur. Fenerbahçe hakemler tarafından bu haftaya kadar dezavantaja uğradı. Bu çok net ve açık. Bugün ise her iki takım için berbat bir hakem yönetimi vardı. Ama bizim kötü oyunumuz da vardı. Bunu görelim, kabul edelim, derslerimizi çıkaralım ve hep beraber kafamızı kaldıralım. Haftaya tekrar 3 puan alarak yeni bir seriye başlayalım.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular