https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KADINLAR CURLING’DE ŞAMPİYON İSVİÇRE

Okunması Gerekenler

16-24 Mart tarihlerinde Danimarkanın Silkeborg kentinde oynanan ve final maçında İsveç’i 8-7 ile geçen İsviçre’nin zaferiyle sonuçlanan şampiyonada, bronz madalya da Japonya’yı 7-5 yenen Güney Kore’ye gitti.

All Star Team’e finalist İsveç’ten “skip, third ve lead” pozisyonlarında 3 isim girerken (Hasselborg, McManus ve Mabergs), kareyi de second oyuncusu Rus Arsenkina tamamladı.

Curling dendiğinde akla gelen ilk ülke olan, Chelsea Carey kaptanlığındaki Kanada, “20 yıl sonra ilk kez” Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda grup aşamasını geçemeden hayal kırıklığı yarattı.

Şimdi gözler 30 Mart-7 Nisan tarihlerinde Kanada Alberta eyaleti, Lethbridge şehri, Enmax Centre’da sahne alacak erkeklerde..

Kevin Koe kaptanlığındaki ev sahibi Kanada burada da kürsü dışında kalırsa, “ilk kez aynı senede” dünya şampiyonalarını madalyasız kapatmış olacaklar!

Bu arada tarihsel istatistiklerde; Kanada erkeklerde 36, kadınlarda da 17 şampiyonlukla açık ara zirvede (ikincisi sıradaki İsveç’in hem erkek, hem de kadınlarda 8 şampiyonluğu var) yer alıyor.

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular