ISKENDER GENCPazartesi sabahı adım gibi emindim gazete başlıklarına bakarken… Her KADIKÖY maçı öncesi oluşturulmaya başlayan ALGI OPERASYONU vizyona girecekti. BU STADDA G.SARAY KESİNLİKLE KAZANAMAZ!  adı altında yaratılan hava yine başlamıştı sahnelenmeye ! Amaç; bir anda 4 puan geri düşen sarı lacivertlileri hem yarışta sımsıkı tutmak, hem de esrarengiz büyüyü devam ettirip, SARI KIRMIZILILAR’da psikolojik baskı yaratmaktı.

Bir an aklıma yöresel bir hikaye geldi. Anadolu‘da bir köyde sürekli kendisinden talepte bulunulan köyün muhtarı,”Herkes anamı soruyor, babamı soran yok ” demiş. Hesap aynı, tamam sarı kırmızılılar bu starda 15 yıldır kazanamıyor ama ya öncesi ve sonrası KAZANDIKLARI ???

sounessNeden 2012‘de şampiyon olunan maç hiç gündeme gelmez algı satan medyada…Ya da iki kez 4-1 biten ve UĞUR TÜTÜNENEKER imzalı iki 90.dakika golleriyle kazanılan 2-1‘lik maçlar. SOUNESS ve SAUNDERS’ı, yani tarihe geçmiş meşhurrr bayrak dikme olayını hiç söylemiyorum bile… Bu maçlar herhalde MADAGASKAR’ da oynandı da bizler bilmiyoruz!

Tabii ki Fenerbahçe 50 bin seyircisiyle avantajlı. Hem daha çok ihtiyacı olan, hem de kaybederse her şeyin biteceğini bilen taraf sarı-lacivertliler. Ama koy sepete 3 puan mantığı, senelerdir fener menşeli medya tarafından piyasaya ısıtılıp ısıtılıp sürülen KASITLI ve BİLİNÇLİ BİR TEZGAH.

Neden yazar arkadaşımız ZİYA’nın gündeme getirdiği. Galatasaray‘ın KUPA HEGAMONYASINI kimse yazmaz.Ya da Kadıköy‘de ilk kez G.Saray forması giyecek WESLEY SNEIJDER’den bahsetmez ! Amaç belli çünkü…

Tarih 8 Mart‘ta 11 Floryalı‘nın elinde… Baros‘un 90+‘larda direkte patlayıp, makus talihi bitiremediği piyango, umarım HAMZA HOCA ve talebelerine nasip olur.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

iskender.genc@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz