ALEN OSEPYANMaça Ataşehir’de gibi başladık hatta bence Final4 Kadıköy’de bile oynansa böyle başlayamayabilirdik!

Buraları çok iyi bilenlerden Ricky Hickman çok iyi başladı. Kara tren Ekpe Udoh dosta güven, düşmana korku salarken, buraya gelmemizde çok payı olan Bobby Dixon ve Bogdanovic, uyur gezer gibiydiler.

fb laboral 1İlk çeyrek sokak basketbolcularından Darius Adams ve Mike James de ortada olmayınca seyircimizin ve Vesely’nin 3 alley-oop’uyla farkı hemen çift haneye taşıdık.
Ama Laboral biraz sertleşip mancınıkçı Darius Adams ve asistleri devreye girince, Baskonia ekibi farkı eritmeye başladı ama burda tabii ki Bourousis’e ayri bir parantez açmak gerek cünkü ne attıysa girdi!

Ve bir anda 10 sayıya ulaştı bereket ki üçüncü faulü aldı da biraz nefes aldık. Vesely’nin sakatlıktan yeni çıkmış olması, boyalı alanı çok iyi bir 5 numaraları olmamasına rağmen etkili kullanmalarını sağladı. İlk yarıyı sadece 1 sayı önde geçtik. Darius Adams ve Bourousis 11’er sayı atmıştı. Bizde en iyi ise uzak ara Kara Bela Ekpe Udoh’tu.

3.Çeyrek gözüm uzak ara Bogdanovic’i ve Bobby Dixon’u arayıp durdu ama sahada ısrarla, sadece Ekpe biraz da Datome vardı.

fb laboral kostasOnlarda ise Darius Adams iyice sazı eline almış, üçlük denemelerini 8 metreye çıkarmıştı. 3. Çeyrekte ilk kez öne geçtiler ve iyice sertleşip, seyircimize de “gene mi finali göremeyeceğiz” sorusunu sordurdular.

Hatta son çeyrekte 2.30 kala 7 sayı geri düştük. Ordan Datome ve cesur yürek Vesely devreye girdi. Ve rüya bitiyor mu derken. 7-0’lık bir seri ile 72-72 ile maçı uzattık.

Uzatmada ve maçın sonundaki performansı ile Kostas Sloukas başta olmak üzere Bogdanovic ile fantastik bir iki dakika ile maçı alıp bu yılın bağıra bağıra gelen finali Fener-CSKA finaline ulaşıldı. Burda Obradovic ‘e, maçın sonuna kadar getiren Ekpe Udoh’a, Kostas Sloukas’a , kısa sürede sakat sakat büyük performans veren Vesely’e, müthiş bir üçlük ile maçı kurtaran Datome’ye, Bogdanoviç’e ve bir saniye susmayan Fenerbahçe seyircisine Euroleague finali sonuna kadar helal olsun.

Tebrikler Fenerbahçe…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : alen.osepyan@abcspor.com

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz