https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

JAPONYA ASYA ŞAMPİYONU

Okunması Gerekenler

VİETNAM’da 8 ülkenin katılımıyla oynanan Asya Kadınlar Futbol Şampiyonasında kazanan ülke, daha önce 4 kez finalde kaybeden Japonlar oldu.
Turnuva öncesindem Avrupa’da oynayan en önemli 3 oyuncusundan 2’sinden yoksun ‘Arsenal’li Sakı Kumagai ve Lyon’lu Shinobu Ono’ mücadele eden teknik direktör Norio SASAKİ ve talebeleri, final maçında Avusturalya’yı 1-0 yenerek mutlu sona ulaştılar.
Ülkesine bu tarihi zaferi yaşatan TD mac sonrası ”Kadınlar Asya Kupası’nı kazanmak benin en büyük projelerimdendi. Oyuncular harika bir iş çıkardılar. Vietnam’a sadece tek bir amaç için gelmiştik, o da turnuvayı kazanmak!  Bunu başardık ve görev tamamlandı.” diye konuştu.
3.lük ise Güney Kore’yi 2-1 yenen Çin’e gitti.
Asya kıtasının en önemli kadın futbolu ülkelerinden Kuzey Kore ise 2011 Dünya Kupası’ndan gelen doping cezası nedeniyle turnuvaya katılamadı.

Turnuvanın gol krallığını 6’şar golle Çinli Yang Li ve Koreli Park Eun-Sun kazanırken, MVP ise şampiyon takımın kaptanı, orta saha oyuncusu Aya Mıyama oldu.
Turnuva boyunca oynanan 17 maçta 67 gol atılırken, en farklı sonucu 12-0 ile Myanmar’ya karşı Güney Kore elde etti.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular