https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İYİ MAĞLUBİYET

Okunması Gerekenler

İyi Mağlubiyet

Maç sonunda, maçı izlemeyen ve sadece istatistiğe bakıp oyunu yorumlayan herhangi birinin ilk dikkatini çeken top kaybı sayıları olacaktır. Fenerbahçe Doğuş :2 – Zalgiris Kaunas :14. Peki o halde deplasman takımı nasıl kazandı?

Aslında bu sorunun yanıtını son 40 saniye içinde önce Polonya’lı hakemin Vesely’e çaldığı savunma faulü ardından Yunan hakemin Wanamaker’a çaldığı savunma faülü yetmezmiş gibi İspanyol hakemin bu faulü videodan izleyip centilmenlik dışı faule yükselttikten sonra son 15 saniyeye 1 sayı önde giren Zalgiris’in Milaknis’le hücumu acele kullanıp lakin farkı 4’e yükseltip, son 5 saniye de Sloukas’la farkı tekrar 1’e indiren Fenerbahçe Doğuş bir de 1,5 saniye kala faulü de yapınca ( durun bitmedi ) ve maçın yıldızı Pangos çizgiden 0/2’yle dönüp, James Nunnaly son topu acele kullanmasa belki neler neler olabilirdi diye özetleyebiliriz..

Bu özet maçın can alıcı yeri olsa da Zalgiris’in hücumda ısrarla çember altını kullanıp bulduğu turnikeler ve şut anını yakaladıkları zaman ki temiz atışları skoru kazanabilecekleri yerlere taşırken özellikle savunmada kusursuz kaymaları ve neredeyse her topun üzerindeki elleri maçın anahtarıydı.

Vesely ve Wanamaker’ın mükemmele yakın oyunları dahi Pangos’u durduramayınca mağlubiyet ev sahibi için kaçınılmaz oldu. Serbest atış çizgisindeki istikrarsızlık ve ribaundlardaki etkisizlik rakibe can verirken, boyalı bölgede adeta cirit atan yeşil beyaz formaların çoğunluğuna sarı lacivertli oyuncular engel olamadılar.

Saras, Fenerbahçe taraftarından maç önü ve sonunda hak ettiği alkışı alırken, özellikle bu dönemlerde alınacak mağlubiyetin, iyi mağlubiyet olarak adlandırılması önümüzdeki maç trafiğinde ev sahibinin yararına olacaktır. Sağlıklı Dixon ve Kalinic’in de rotasyona dahil olduğu takım her zaman her şeyi yapabileceğini daha önce ispatladı.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular