https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İSTEK VAR BİTİRİCİLİK YOK

Okunması Gerekenler

ALP ERALPSon söyleyeceğimi baştan söyleyeyim. Fenerbahçe’li futbolcuların isteğinde, arzusunda problem yok. Fazla pozisyon üretemeseler de rakibi erken bozdular, dönen topların çoğunu aldılar, oyunu da rakip alana yıktılar.

fb antep6Geçen haftaki yazıda en büyük problemin Emenike ve Sow’un pas alışverişlerindeki eksiklikleri olduklarını söyledik. Bu problemin dün gece de artarak devam ettiğini gördük. Geçen sezonda yaşanılan son paslardaki yetersizlik, bitirici ara paslarının olmayışı herkes tarafından dile getiriliyordu. Zaten bu eksikliği gidermesi için Diego transfer edildi. O da maalesef beklenen öldürücü paslarını henüz göstermedi bizlere.

FB ANTEP1İşte bu son paslarda yapılan seçim hataları sonucunda Fenerbahçe çok pozisyona girememiş gibi gözüktü. Ancak oyun üstünlüğünü ele alan, basan, koşan, arzulu bir takımın olduğunu da belirtmemiz gerekir. Burada eleştirilmesi gereken, ikinci devrenin 15 dakikalık bölümünde bir miktar oyun disiplininden kopuş oldu ki İsmail Hoca’nın en çok üzerinde durması gereken konulardan biri belki de bu.

fb antep7Son sözüm de taraftara! Emenike formsuz olabilir, maç içindeki topuk pası laubali, Emre’ye çıkışı da yanlış olabilir. Ancak maç devam ederken kendi oyuncunu yuhalamak ne olursa olsun takıma zarar verir. Zaten boşalan tribünler yüzünden ne rakibe baskı uyguluyor ne de kendi takımına coşku verebiliyorsun, hiç olmazsa yuhalayarak zarar verme!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

alp.eralp@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular