https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ERKEN TEŞHİS KANSERİ ÖNLER!

Okunması Gerekenler

POZİTİF

POZİTİF Geçen hafta iç sahada Kayseri maçında oynanan güzel futbol gollerle karşılık bulamayınca 2 puan bırakılmıştı. Ancak Fatih Terim; "Böyle...

BİR ÖNEMLİ DEPLASMAN GALİBİYETİ DAHA

Galatasaray, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin haftasında Çaykur Rizespor deplasmanına, iki senedir kabuslar gördüğü deplasmana gitti. İlk yarıya geçen hafta da olduğu gibi...

İSPANYOL DÖRTLEMESİ

İSPANYOL DÖRTLEMESİ Fenerbahçe Beko yazılarıma yaklaşık bir aydır ara vermiştim çünkü öyle bir viraja giriliyordu ki savrulma, devrilme yaşamadan çıkmak...

brunoLige çok iyi bir başlangıç yaptığını 50 kere spikerin ağzından duyduğumuz, orta sahada iki tane pası yapamayan Gaziantepspor’u biz de oldukça ciddiye alarak maçı seyretmeye başladık.
Gaziantepspor açık bir futbol anlayışıyla çıkmış sahaya. Hücum etmeye çalıştılar. Bir de Alex’in tavsiyesi Curitiba’lı Chico vardı sahada!
Alex kardeşim, bu alemde senden daha kralını görmedik, canımızı ye, marketten poşetlerini taşıyalım, senin dişin ağrısın ağrısını biz çekelim, Facebook’dan oyun isteği gönder kabul edelim, hatta ve hatta sen iste duj, 100 doları biz verelim ama sen futbolcu tavsiye etme. Mal-donado 1, bu iki!!!
Neyse Fenerbahçe geçen seneki görüntüsünden çok uzak olsa da oynamak isteyen rakibe karşı biraz daha tempolu oynuyor gibi göründü.
FB ANTEP3İlk yarı boyunca sadece bir tane organize atakla pozisyon buldu.
Fenerbahçe bu şekilde kapanan takımlara karşı hiç pozisyon bulamaz.
Göbekten organize olamayınca pozisyon üretmek zor.
Merkezde oynayan santrforla Diego ve Emre’nin duvar pası yapması, Sow ve Kuyt’ın içeri girmesi lazım sistemde.
Gelgeleim Emenike böyle bir oyuncu olmayınca pozisyon da gelmedi.
İkinci yarı Webo oyuna girer, olması gerektiği gibi Diego Webo, Emre üçgeni ceza yayında duvar pasları yaparlar, kanatlardan gelen beklerle Gazianep defansı yıpratılır, Fenerbahçe’de vites büyütür diye düşündük.
Fenerbahçe ikinci yarıya biraz daha baskılı başladı. Webo hamlesi geldi ama bu sefer de Diego oyundan alınınca ideal diziliş yine gerçekleşmedi.
Diego ile oynayacaksan 4-4-1-1’i oynamak konumunda kalıyorsun.
Merkezde tek santrfor oynayacaksan o adam da Webo!
FB ANTEP4Dakikalar ilerledikçe Fenerbahçe’nin fizik gücü düştü. 70’den sonra yorgunluklar başladı, Fenerbahçe daha seyrek kaleye gitmeye başlamıştı ki tartışmalı penaltı imdada yetişti.
Ardından da gelen müthiş Selçuk hamlesi ile Fenerbahçe 3 puanı kaptı.
Fenerbahçe yavaş oynuyor. Çabuk oynamadığı için rakip çok çabuk kapanıyor. Kapalı rakibe karşı kullanacağın tek santrfor kenarda, kanatlardan rakibin dengesini dikine bozacak tek adamın da Webo’nun yanında oturuyor.
Bu anlayış Fenerbahçe camiasını sıkıntıya sokar.
Çok daha çabuk, çok daha dikine oynamadan çok ama çok zor maç kazanmak.
Geçen haftaki Moussa-Diego tartışmasına bu hafta Emre-Emenike eklendi.
Fenerbahçe’de ciddi sorunlar var. Yavaş yavaş geliyor, haberiniz olsun!
Fenerbahçe’nin hocası hala hoca falan değil. Hala takımın abisi.
Otorite sorunu var, açık net. Takımın patronu, takımın kaptanları, eskileri.
Anderlecht maçında seyircinin Galatasaray’ı sırtını dönerek protesto etmesi ne denli bir faciaysa, seyircinin Emenike’yi dakikalarca ıslıklaması o derece vahim! Daha da vahimi İsmail Kartal’ın Emenike’yi oyundan alması.
FB ANTEP2İsmail Kartal şu anki haliyle ileriye dönük umut vermiyor. Bir beraberlikle sallanır, iki mağlubiyetle krizin içinde bulur kendini ve yıkılır.
Fenerbahçe’nin pili 70. Dakikada bitti. Fizik ve kondisyon olarak geçen seneki görüntünden çok uzak. Oyun olarak zaten öyle. Süratle mirası tüketen bir mirasyedi görüyorum Ismail Kartal’a bakınca.
Gökhan ve Emre formunda. Caner fena değil. Topal bildiğimiz gibi güvenilir.
Diego biraz daha iyiydi. Oyundan çok erken alındı.
Diego iyi koşuyor, mücadele ermeye çalışıyor. Fenerbahçe’nin hızlı oynadığı dakikalarda iyi işler yapıyor. Ritmini aradığı belli.
Oyundan çıkarılan ilk oyuncu olduğu sürece ritmini geç bulacak.
Sonuç olarak kazanılan 3 puan yüzümü güldürdü ama beni mutlu etmedi. Pek çok kişinin de hemfikir olduğuna inanıyorum.
FB ANTEP5Ne oyun, ne  fizik kalite, ne de kondisyon anlamında tatmin olamadım.
Güya kimsenin sevmediği, istemediği adam zamanında kimsenin sesi soluğu çıkmıyordu. Iki haftafır futbolcular sahada kavga ediyor.
Fenerbahçe 3 haftada 7 puan toplamış olsa da kötü sinyaller veriyor.
Takımın arzusu, iştahı, coşkusu ve temposu düşük, bunlar belki ilerde çözülebilir ama takım ve arkadaşlık ruhu kırılgan gibi duruyor.
Aziz Başkan’ın sahaya inmesi gereken günler, yeni bir Aziz-silin yakın.
Benden söylemesi; Erken Teşhis Kanseri Önler !!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bruno.monte@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

POZİTİF

POZİTİF Geçen hafta iç sahada Kayseri maçında oynanan güzel futbol gollerle karşılık bulamayınca 2 puan bırakılmıştı. Ancak Fatih Terim; "Böyle...

BİR ÖNEMLİ DEPLASMAN GALİBİYETİ DAHA

Galatasaray, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin haftasında Çaykur Rizespor deplasmanına, iki senedir kabuslar gördüğü deplasmana gitti. İlk yarıya geçen hafta da olduğu gibi çok hızlı başladı. Yere düşen...

İSPANYOL DÖRTLEMESİ

İSPANYOL DÖRTLEMESİ Fenerbahçe Beko yazılarıma yaklaşık bir aydır ara vermiştim çünkü öyle bir viraja giriliyordu ki savrulma, devrilme yaşamadan çıkmak bir yana verilecek reaksiyonun boyutunu...

SOCRATES VE RAI KARDEŞLER

Socrates ve Rai Kardeşler Kardeş futbolcularda bir kural vardır, ister istemez, bir kardeşin kariyeri diğerini az da olsa geride bırakır. Michael Laudrup, Brian’ın; Karl Heinz...

UKRAYNA FUTBOLU

UKRAYNA FUTBOLU… Bir hafta önceki yazımda Ukrayna’nın SSCB’yi omuzlarında taşıdığı yılları Dinamo Kiev, Blokhin ve Lobanovski üzerinden incelemiştim. Bu haftaki yazımda SSCB’nin dağılmasından sonra kurulan...

Benzer Konular