https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HERKES SUSTU FENERBAHÇE KONUŞTU

Okunması Gerekenler

murat asik resimHERKES SUSTU FENERBAHÇE KONUŞTU

Mersin ve Molde deplasmanlarında yavaş yavaş istenen seviyelere gelmeye başladığını gördüğümüz Fenerbahçe futbol takımı dün akşam Trabzonspor karşısında özellikle de ilk 45 dakika da belki de sezonun en iyi futbolunu oynadı.. Pozisyonlara girdi, gol attı, rakibine adeta top göstermedi.. Daha sonra yılların verdiği Kadıköy ezikliği ile Trabzonspor oyuncu grubu oyunu germe çalışmalarına başladı. Fakat ters reaksiyonla kendi oyuncuları 2 dakika içerisinde gördüğü sarı kartlarla oyun dışı kaldı.

Bu atmosferde maçın ikinci yarısında Fenerbahçe denge unsurunu ön plana aldı. Dönem dönem Trabzonspor cılız da olsa Fenerbahçe kalesine geldi ama Volkan Demirel 1-2 pozisyon dışında yere dahi yatmadan, forması kirlenmeden maçı tamamladı. Dengeli oyun, çok kişiyle oluşturulan olgun hücumlar maçın son dakikalarında meyvesini verdi ve Fenerbahçe maçı 2-0 kazanıp haftalar sonra liderlik koltuğuna oturdu.

fb ts kadroFenerbahçe, top rakibindeyken uzak ara ligin en iyi takımı. Bunu da hem yediği gol hem de rakibe verdiği pozisyon sayılarına bakarak anlıyoruz. Fenerbahçe ligin en az gol yiyen takımı, aynı zamanda az gol atıyor diye sürekli bizler dahi eleştirsekte 30 gollü Beşiktaş ve Galatasaray’dan sonra da ligin en fazla gol atan takımı. Haftalardır Vitor Pereira’yı kondüsyon probleminden dolayı eleştirdim ve hep şunu söyledim; Fenerbahçe en az rakibi kadar efor sarfedip, sahada fiziksel olarak yenilmedikçe içerde dışarda önüne gelen her takımı bireysel yetenekleriyle zaten yener. Bu tezim de son maçlarda doğrulandı Fenerbahçe artık maçları 20-25 dakika değil 90 dakika olarak görmeye ve oynamaya başladı, başarılı saha sonuçları da geldi.

fb ts gol 1Dün akşam özelinde bakarsak, Fenerbahçe’de kötü diyebileceğim oyuncu yoktu. Öne çıkan oyuncular ise başta attığı gol ve yaptığı klas asistle Nani, tüm maç yaptıkları bindirmelerle rakip bekleri bunaltan Gökhan Gönül ve Hasan Ali Kaldırım’dı diyebilirim. Volkan Demirel’in maçın başlarında kestiği top ise klasına yakışır şekildeydi belki de maçın gidişatını Fenerbahçe’nin eline almasını sağladı.

Sonuç olarak rakiplerinin puan kayıpları yaşadığı haftada, Fenerbahçe bu avantajını iyi kullandı ve dün akşam Türkiye Süper Ligi liderlik koltuğuna oturdu. Avrupa’da da kalan iç saha maçında iddiası kalmayan Celtic’e karşı alacağı 1 puanla bir üst tura çıkacak. Sezon başı yapılan yatırımlara bakılınca zaten bunlar olağan sonuçlar. Bundan sonra önemli olan bugüne kadar olduğu gibi, her maç üzerine koyarak devam etmek ve zaferlerle dolu bir sezon yaşamak olacaktır. Bir övgü de Fenerbahçe’nin büyük taraftarına olmalı. Rakipleri derbi olarak adlandırılan maçlarda bile tribünleri boş bırakırken, 12. Adam Fenerbahçe’sini asla yalnız bırakmıyor ve elde edilecek başarılarda pay sahibi olacağını dosta düşmana ilan ediyor.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

MURAT AŞIK

mail : murat.asik@abcspor.com

twitter : @muratasik_

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular