https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HEPSİ GÜZELDİ, 21 BAMBAŞKA

Okunması Gerekenler

14 sene geçmiş Brian Birch’lu 3 sene üst üste şampiyonluktan sonra. Derwall’li devrimin başladığı yıllar. Prekazi’nin attığı frikik sonrası Muhammed ve 2-1 yeniyoruz Eskişehirspor’u, Şampiyon G.saray.

Anlattığım yıllar zaten G.saray’ın Türk futboluna damga vurmaya başlayacağı ilk zamanlardı. Sonrası çok unutulmaz anlar yaşadık. TERİM’li 4 sene üst üste olanı, LUCESCU ile yüzbaşılığa terfi edip, 3.yıldızı takmamız., DENiZLİ’den gol haberi var diyen Melih Gümüşbıçak’ın duygu dolu sesi, Kadıköy’de süper final, ışıklar altında şampiyonluk ve tabii ki ARENA’da SNEIJDER-HAMZA HOCA ile 4.yıldız.. Hepsi ve arada detaylandırmadığım anlar çok güzeldi ama dün ki bambaşka..

Dün İzmir’de maç başlamadan öyle bir matematik tablosu vardı ki, bunca an yükü çek, tüm harplerden çık, ismi lazım olmayan biriyle ve bir ekip başıyla yola başla sonra TARAFTAR’ın yaptığı iki darbeyle bu doğru yola gir.. Ama bir yenilgiyle 3.sıraya düş ve UEFA AVRUPA LİGİ! Ama TERİM’in dediği gibi oldu yani ALLAH’ın adaleti şaşmadı..

G.SARAY bu çokta bence kırılgan ve derinliği olmayan kadrosuyla (7 mağlubiyet alıp samp. olan tek takım) nasıl kazandı derseniz, aklıma editör arkadaşımın sözü geliyor. “İSKENDER G.SARAY her zaman assolisttir ,camiası ve formasıyla hiçbir zaman uvertür olmaz”.. Yapılan her türlü algı operasyonlarına rağmen ve subminal mesajlarla kendince baskı kuran, eskinin eşofmanlısı bugünün TWEEN DAMAT kataloğundan giyinenine rağmen (sana tavsiyem OBRADOVIC gibi ol, herkes ceket iliklesin önünde) ŞAMPİYON oldu.

Açarken nostaljik kesitler sunduk kapanışta da potboriyle bitirmek lazım. “TANRI bizim olmamızı istiyor, İSTANBUL İSTANBUL ayakta, ALLAHIM GOOL”. Bu pasajlar bize ait olduğumuz yerden, Avrupa’dan hatıra. Yeni sezonda da bu ölümsüz anlara yenilerinin katılması dileğiyle..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

 

 

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular