https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ASLA YETMEZ

Okunması Gerekenler

ASLA YETMEZ

Ünvan korumak

Karakterli takım

Ezber bozan direnç

Sevgi, saygı, inanç, umut, özgüven, detay, huzur, mutluluk

Camia kenetlenmesi

Aile

Tesadüf olmayan devamlılık arz eden başarılar…

 

Fenerbahçe Doğuş asla yetmez sloganıyla başladığı sezonnda ard arda ikinci Euroleague şampiyonluğu için parkeye çıkarken, yukarıda bir miktarını yazabildiğim lakin kelimelerin yetmeyeceği bir başarı öyküsünü gururla sundu.

 

Sadece oyuncuların isimleriyle değil nitelikli, nicelikli, kazandıkça yetinmeyen Zeljko Obradoviç ve teknik ekibin yarattığı birlikte hareket eden takım olgusu yıllardır bu öykünün ana fikri.

 

Yetiştirici, eksikleri tamamlayıcı her şeyden önce insani değerleri oyunun birinci kuralı olarak hayat felsefesi yapmak her babayiğidin harcı değil.

 

Parayla, pulla başaramayacağınız bir başarı öyküsü bu.

 

Detayların zirveye taşıdığı, sonuç odaklı, kurtlar sofrasında asla yetinmeden dört yılda markalaşmak ve efsane olma yolunda emin adımlarla ilerlemek,sarı lacivert öyküleri Avrupa’nın en prestijli liginde hece hece ezberletmek bir daha büyük harflerle yazıyorum ‘ PARAYLA, PULLA BAŞARAMAYACAĞINIZ BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ ‘

 

Öyle çok istediler ki, öyle çok savaştılar ki, öyle çok çalıştılar ki ama olmadı.

 

Fenerbahçe Doğuş eşiği geçti..

 

Seneye Vitoria’da ikinci şampiyonluk için hazır mısınız..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular