https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HAYATA DÖNÜŞ

Okunması Gerekenler

ALP ERALPMaçtan çıkarken sağıma soluma bakındım. Biraz homurtu vardı taraftarda… 5-6 olacak maç 3-1 bitmişti. Suratlar kısmen asıktı.

Halbuki maç öncesi bu skorun olacağını söyleseler herkes peşinen kabul ederdi. Öylesine önemli bir maçtı ki, puan kaybında Beşiktaş’la aranın ciddi olarak açılması, şampiyonluk şansının da oldukça azalması sözkonusuydu. O yüzden bu galibiyetle Antalya şoku sonrasında resmen hayata döndü Fenerbahçe.
fb kasim diego golPeki ne oldu da bir hafta içinde oynanan futbol böylesine değişti? Öyle ya, Antalya Fenerbahçe karşısında çuval dolusu pozisyon bulmuştu. Bugün ise Kasımpaşa maçında yine alıştığımız, rakibi kalesine yaklaştırmayan, kaybettiği topları hızlıca geri kazanan, baskı yapan bir Fenerbahçe sahadaydı. Neydi bu değişimin sebebi?
Kjaer’in formasına geri kavuşması diyenler olacaktır öncelikle, ya da oyuna Diego ile başlamanın hücuma zenginlik kattığını savunanlar, Gökhan Gönül’ün her zamanki gibi varlığını hissettirmesini hatırlatanlar da olacaktır. Bunların hepsi doğru, hepsi önemli faktör ama en önemlisi ”konsantrasyon”. Fenerbahçe geçen hafta tek tek oyuncuların performansından bağımsız, iyi konsantre olmadan çıkmıştı maça. Ben Antalyaspor maçının yazısını mücadele eksikliği yüzünden ”sırılsıklam” olmayan formalara bağladığım sıralarda başkan Aziz Yıldırım çıkmış : ”Bugün futbolcularımız kendilerini şampiyon zannederek Antalya’ya turistik tatile gelmiş” demecini veriyordu basın mensuplarına…
fb kasim gol 2Demek ki geçen haftadan gerekli dersler çıkartılmış. Benim için bugünün en önemli kazancı o. Takım sahaya çıktığı andan itibaren tüm oyuncuların isteğini, hırsını, arzusunu hissetti tüm taraftarlar. Bu mücadele verildiği sürece de bir şekilde sonuca gidiyor takım zaten. Bakın bugün orta sahada belki birarada hiç göremeyeceğimiz Ozan ve Kadlec vardı. Maç başlamadan önce büyük bir çoğunluk orta sahada Kadlec fikrine haklı olarak dudak büktü ama korkulan olmadı. Hiç bir sıkıntı yaşanmadı, çünkü takım konsantrasyonu ve yardımlaşma üst seviyede olunca orta göbekteki önemli eksiklikler hissedilmedi bile.
fb kasim naniÖyleyse ne Türkiye’nin en iyi beklerine sahip olmanıza, ne tecrübeli stoper ve önliberolarınıza ne de hücumdaki yıldızlarınıza güvenip maçları oynamadan kazandım demeyeceksiniz. Ne kadar zengin bir kadroya sahip olursanız olun önce her maçı ve her rakibi ciddiye alacaksınız. Üst seviyede konsantrasyon, üst seviyede mücadele sergileyeceksiniz. O zaman kaliteli kadronuz zaten kendini gösterecek, gerekli sonuçları alacaktır. Fenerbahçe’nin son 15 sene ”derbilerin kralı” olup bir çok sezonda kolay gözüken maçlarda kaybettiği puanlar yüzünden şampiyonluğa ulaşamamasının sebebi işte tam olarak budur.
Evet bugün Fenerbahçe sahadaki ciddiyetiyle tekrar hayata döndü. Camiada son bir haftada yaşanan moral bozukluğu ortadan kalktı. Şimdi aynı ciddiyetle L.Moskova maçı sonrası Bursa deplasmanına çıkılmalı. Tam hayata dönmüşken tekrar ”komaya girmekten” kaçınılmalı.
mail : alp.eralp@abcspor.com
twitter : @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular