HAYALLER, HEDEFLER…

Göztepe’yi Gomis in penaltı golüyle yenip ,21.şampiyonluğu kazandığımız günün ertesi..Kutlamalar, şenlikler,karnaval tadında Telekom Arena’da. Ve İmparator sahneye çıkıyor,”efsane şampiyonlar ligi jingle’ı eşliğinde”. Aradan 3 ay geçiyor, Moskova maçı öncesi yine Terim basın toplantısında “Bir hayalim var demişti, biz neyi kastettiğini anlamıştık ta..işte taa..sihirli sözcük burada gizli. Eldeki malzemeyi, kadro planlamasını düşünmeden edilmişti belli ki bu cümleler. Nihayeti acı gerçek, hele ki “en şanslı kurada, soğuk Moskova akşamında suratımıza kırbaç gibi vurdu: Lokomotiv Moskova 2 Galatasaray 0

Olaylı Fenerbahçe maçı,yağan yağmur gibi cezalar, üstüne üstlük Konyaspor maçında doğranmak, Ali Dürüst’ün istifası, 48 saat sonra müthiş bir feykle geri dönüş, Hüseyin ve Halis’in cezalandırılması, 17 kulübün bu akşam yayımladığı “Hakemime dokunma” tarzı deklerasyonu. Gündem o kadar yoğun ki, şampiyonlar ligi maçı oynadığımızı ancak jingle’ı duyunca hatırlayabildik! Anlıyorum, anlamaya da kafa yoruyorum ama oyun ve yapılan tüm değişikliklerin haftasonu Beşiktaş maçına yönelik olduğunu görünce, işte burda HAYALLER ve HEDEFLER başlığını atmak zorunda kalıyorum. Olmaz, bizim amacımız 21 kere taçlandığımız Edirne gerisi olmamalı.

Diyebilirsiniz ki; ey İskender efendi ,44.dakika da top DONK’tan sekip gol oldu,2.golde ise Serdar vurdu, top adamın önünde kaldı, golleri böyle yedik. Anladım da koca 90 artı 3 dakika ne oynadık?  tane gol pozisyonu, 1 tane organize atağımız yok. Düşündürücü olan da bu zaten. Valla açıkçası Pazar’ Vodafone Park’ta bu görüntüyle, geçen pazar Trabzon önündeki Fenerbahçe kadar şanslı olamayabiliriz. (Ben de bari domestik yorumlara döneyim)

1 Aralık’ta burda biz ününü eleğini aşmış Porto ile, Lokomotiv de 2.turu garantileyen Schalke 04 deplasmanında. Avrupa Ligi adına mücadele edecegiz. Ne mi olur, hani bir laf var ya ,”Olsan ne olur, Olmasan ne, takımının doğru düzgün bir golcüsü, bir tane oyun kurucusu olmadıktan sonra” (Belhanda’yı bile mumla arıyorsak).

Kalın yerli üretim hayallerle, hedef Beşiktaş maçı…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com