https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ENGELLEYEMEYECEKSİNİZ

Okunması Gerekenler

‘’En güzel intikam başarıdır, seni sevmeyen herkesi üzer.’’ Jacques Lacan

Türkiye’de futbol, saha dışında oynanmaya çabalanan, sonucu da saha dışında alınmaya çalışılan bir spor dalı haline geldi. Kulüpler Birliği’nin Lokomotiv Moskova maçı ve derbi öncesi birlik oluşturması, PFDK kararlarını Schalke maçı öncesi açıklaması, fırsat bulmuşken şahsi intikam meselelerine girilmesi, çalınan puanlarla Galatasaray’ı yarıştan koparma uğraşları bu görüşümü kanıtlar nitelikte. Bunun çok bariz iki sebebi var; birincisi, ligi dizayn, şampiyonluk yarışını ve şampiyonu istedikleri gibi yönlendirme sevdası. İkincisi, üst üste kazanılacak şampiyonlukların aradaki makası açması, dolayısıyla da istenilen rekabete zarar vermesi.

Tüm bu yaşananlar, tarihten ders alınmadığını da açıkça gösteriyor. Galatasaray’ı durdurmaya yönelik atılan her adım, Galatasaray’ın kazanacağı başarıların değerini arttırıyor ve son yılların en anlamlı şampiyonluk mücadelesine neden oluyor. Çok az konuda uzlaşabilen kulüplerin olağanüstü toplantıları, bir konuyu çok yanlış anladıklarını gösteriyor. Ali Sami Yen’de ‘’Kenetlenin, Başka Galatasaray Yok’’ pankartı, Galatasaray’ın böyle bir mottosu vardır. Fatih Terim de PFDK cezalarından sonra bu çağrıyı Galatasaray camiasına yapmıştı. Kulüpler Birliği bu çağrıyı kendi üzerine almış olacak ki, başka Galatasaray olmadığının bilincine vararak kenetlendiler.

Aslında size hak veriyorum. Rakibinizin bu kadar zafer, kupa, şampiyonluk kazanmasına tanıklık etmişken, gelecekte tanıklık etmek istememenizi anlayışla karşılıyorum. Tanınırlığı milyonları aşmış bir kulübe zarar verme çabalarınızı anlayışla karşılıyorum. 17 kulübün Şampiyonlar Ligi’ne katılım sayısı bir Galatasaray etmiyorken, Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi maçı öncesi açıklama yapmanızı anlayışla karşılıyorum. Başarısızlıklarınızı gündem değiştirme malzemesi olarak kullanmanızı anlayışla karşılıyorum. Haksızlığa susmanızı, haklı kararlara ses yükseltmenizi anlayışla karşılıyorum.

Bir Türk takımının elenmesine sevindiğinizi de biliyorum ama Şampiyonlar Ligi’nden elenmek için önce orada olma gerçeğini hatırlatmakta fayda görüyorum. Değil Kulüpler Birliği, değil Federasyonun tüm kurulları, bütün dünya Galatasaray’a karşı bir araya gelin, Galatasaray’ın bir gün Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmasını engelleyemeyeceksiniz.

Elinizden geleni ardına koymayın!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: emre.cihangir@abcspor.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular