https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HAVA LAZIM

Okunması Gerekenler

Zordur böyle maçlar. Bir yandan protestolar, diğer taraftan kaybedilen puanların moral bozukluğu, azalan umutlar. Bu ortamda sahada olmak ıslıklar altında oynamak kolay değil. Neyse ki nispeten yumuşak, ligin mütevazi ekiplerinden biri olan Malatya vardı karşımızda, böylece yaraya ufak bir pansuman yapabildik ama yara ağır, hasar büyük. Bu yaranın kapanması öyle kolay olmayacak.

Kolay olmamasının en büyük sebebi geleceğe dair doğru kararlar alacağımıza inancın azalmış olması. Baksanıza defalarca “geçici hoca” ile maça çıkma hatası yapmış olmamıza rağmen geçen hafta Karagümrük maçına Murat Göle ile çıktık. Daha önce bu çözüm hep negatif sonuç vermiş olmasına rağmen biz hatada ısrar ettik. Bu maalesef bir “durumu önemsememe” göstergesi. Sen yönetim olarak bunu yaparsan oyuncu da maçı %100 ciddiye almaz. Sonra 9 kişiyi yenemez ve utanç gecesi yaşarsın işte. Çarşamba günü Olimpiyat Stadı’ndan çıktığımda soğuktan elim ayağım tutmaz haldeydi. Maç yazısı bile yazamadım ama inanın esas canımı yakan 90 dakika sonu hissettiğim üzüntü ve hayalkırıklığı idi.

Bugün Karagümrük maçındaki kadroya göre yapılan ufak değişiklikler olumlu sonuç verdi. Crespo dinamizm kattı orta sahaya ama ben esas Osai’yi çok beğendim. Keşke çarşamba da oynamış olsaydı. Muhakkak adam eksilterek katkı sağlardı. Mert Hakan bir kaç güzel kilit pas ta attı, hatalı paslarla çok kayıp ta yaptı. Protesto yedikten sonra cevap vermeyip oyununa ve mücadelesine devam etmesi doğruydu. Rakibe pek fazla pozisyon vermeyen stoperlerimiz ve 90 dakikayı aksamadan çıkaran Sosa da fena değillerdi ancak esas bu formatta etkili olmak için katkı beklediğimiz oyuncular Mesut ve Irfan Can tabii ki. Onlar kalitelerini ortaya koyacak ki biz de daha renkli bir futbol oynayalım.

Şu anda o renkli oyundan, coşkudan, tempodan çok uzağız. Şimdi devre arasına girdik. Beklenti yeni hoca ve 1-2 nokta transferle hava yakalamak. Elbette şampiyonluk kaf dağının ardında ama mücadele verilecek 19 maç var daha, ayrıca Türkiye Kupası ve Konferans Ligi. O yüzden muhakkak tekrar motive olup bir hedefe konsantre olmamız lazım. Yoksa kalan 5 ay çok zor geçer.

Haa çözüm olarak kongre yapılmasını görenler de var çokça. Herkesin fikrine saygılıyım. Benim de elestirdiğim çok konu var. Eleştirmeye, kendimce doğruları söylemeye de devam ederim. Seçim olursa da 1 tane oyum var, gider kimin Fenerbahçe’ye en yararlı olacağını düşünürsem ona oyumu veririm. Sonra da kim seçilirse seçilsin gider Fenerbahće’mi desteklerim.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular