HARAKİRİ

METEHAN SOZUGECEN

Trabzon’ da alışagelmiş bir Fenerbahçe maçı öncesiydi. Fenerbahçe yöneticilerini taşıyan otobüs taşlanmıştı. Maç başladığında tribünlerdeki gerginlik kendini hissettiriyordu. Hafta içindeki Trabzonspor Başkanının açıklamaları da  ateşe benzin dökmüştü.

Maça gelirsek, Fenerbahçe konsantre bir şekilde tribünlere aldırış etmeden elinden geldiğince mücadeleye etmeye çalışıyordu. Trabzonspor’lu futbolcular da şampiyonluk yolunda Fenerbahçe’ye

çelme takmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlardı. Saha içinde 1-2 ufak tefek olay haricinde açıkçası dostluk hakimdi .Futbolcular birbirlerine centilmence davranıyorlardı.

Maçın futbol olarak oynanan kısmında Trabzonspor iki tane tehlikeli şut buldu. Buna karşı Fenerbahçe Sow’un Emenike ye vermesi gerekirken kaleye şut attığı top ile mutlak golden oluyordu. Ardından Alper’in güzel taşıdığı topta Emenike gelişine sol ayağı ile mükemmel bir gol atarak takımını öne geçiriyordu.

Devamında maçı bitirmek için elinden geleni yapan Trabzon seyircisi ile bitirmemek için uğraşan Bülent Yıldırım mücadelesinde, tecrübeli hakem devre bitmeden maçı tatil etmek zorunda kalıyordu.

Bu stadda ortam ne zaman ne kadar gerilirse bundan fayda sağlayan ev sahibi klüp değil hep sarı-lacivertliler oldu. Bugün de tarih tekerrür etti!. Artık Trabzonsporlular’ın şapkayı önlerine koyup düşünmelerinin zamanı gelmiştir. Son 12 maçta kendi evlerinde sadece 1 kere yendikleri rakiplerinin her türlü olumsuz şartta bu mücadelelerini takdir etmeleri gerekmektedir.