https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HANGİ YÜZLE

Okunması Gerekenler

HANGİ YÜZLE

9 yıllık eşiniz, iki de çocuk doğurmuş, yaşını da almış ama mihrap hala yerinde; 9 sene sonra geldi ve sizin Peder Bey’den başlık parası istedi, ne yaparsınız ?

Gökhan Gönül’ün Bjk’ye transfer olacağı yönündeki iddiaların ayyuka çıktığı o günlerde yani tam 4 sene evvel böyle bir yazı kale almıştım ve okuyucuya bu soruyu sormuştum, Aziz Yıldırım’ın yerinde olsanız ne yapardınız, verir miydiniz böyle bir parayı bu paragöze diye.

Halen daha aynı noktadayım, o imza parası denilen şeyin başlık parasından hiçbir farkının olmadığını düşünüyorum ve o yazıda Gökhan Efendi’ye bir güzel giydirdikten sonra Aziz Başkan’a da destek olmuştum.

Ama tabii işin aslı bu kadar basit değilmiş çünkü Gökhan Gönül’ün derdi para falan değilmiş. Fenerbahçe’nin teklif ettiği ücretin altında bir maaş karşılığında, sezonun ortasında, tam da şampiyonluk yarışının kıyasıya devam ettiği dönemde hem de şampiyonluk yarışındaki en güçlü rakibiyle transfer görüşmesi yapmış Gökhan Efendi. Yani çoktan başkasının koynuna girmiş de ayak yapıyormuş medyada hatta imzayı da çakmış.

Şimdi bu olayı aldatma, ihanet vs gibi örneklerle basite indirgedim diye sallayacaklar bana, sallasınlar, aldatan eşini affeden kocaya da bir noktada saygı duyarım, derim ki adam çok sevmiş ne yapsın? Sen her zaman kalbine söz geçirebiliyor musun şunu sev, bunu sevme diye? Ya da ne yapsın adam, çolu var çocuğu var, onların hatırına takacak boynuzları derim.
Ama kardeşim sen koskoca bir camiasın, senin haysiyetini paspas eden, koskoca camiayı medyada küçük düşüren bu adamı tekrar nasıl kabul edersin, hepsini de geçtim kala-kala Gökhan’a mı kaldın ?

Adam 36 yaşında, adam diyorsam yanlış anlamayın, tamamen lafın gelişi,önümüzdeki ocak ayında 37.yaşını kutlayacak, ismi Cafu olsa ne yazar?

Emre 39 yaşında geri döndü, evet doğrudur ama o uzun vadeli bir proje için yapılmış bir kaptan transferiydi ve adam hala çatır-çatır oynuyordu hem kendi takımında hem de milli takımda. Gökhan’ın bu sezonki performansına şöyle bir baksınlar derim.

Kanat bek oynamak zordur, misal bir orta saha oyuncusu zaman-zaman sahada idare edebilir, vitesi düşürür, dinlenir, oyunda saklanır falan ama bir bek oyuncu bunları yapamaz, nefes işidir bu mevki, bu adamın nefesinin artık yetmediğini görmüyor mu bu kadar insan?

Şöyle bir gerçek var ortada, kral çıplak. Karşımızda 35 tane transfer yapıp 30 tane karavana sallamış bir yönetim var, yönetimin futbol bilgisi bu kadar, ben dahil hemen hiç kimse cüzi paralara orta seviyenin biraz üstünde futbolcu bulup getirmelerini beklemiyoruz çünkü beceriksizler çünkü dünya futboluna çok uzaklar, çünkü scouting konusunda sıfırlar, biz bu konuyu çoktan kabul ettik, sponsorlarla falan borçları ufak-ufak azaltıyorlar diye de sesimiz çıkmıyordu ama bu kadar da değil, bu kadarı da fazla.

Senin hayal ettiğin Fenerbahçe’yi gördük, senin vizyonunun ne olduğunu da gördük, asırlık camianın futbol takımını 7.sıraya nasıl da sabitledin farkındayız, yine de sesimiz çıkmadı ama sen asırlık camianın haysiyetini Gökhan Gönül seviyesine indiremezsin, senin miden belki alır ama bizim midemiz almaz, o kadar da uzun boylu değil.

Hem memlekette sağ bek mi kalmadı? Bu kadar mı beceriksizsiniz, bu kadar mı acizsiniz? Camiaya ihanet etmiş adama kadar düştünüz mü? Bu ihanetin bedelini kaça ödeyeceksiniz? Kaç taksitte ödeyeceksiniz?

Benim çok inandığım bir doğru var, takımlar şampiyon olmaz, camialar şampiyon olur. Tıkı- tıkır futbol oynayabilirsiniz, kaliteli kadrolara da sahip olabilirsiniz, çok iyi bir hocanız da olabilir ama yine de şampiyon olamayabilirsiniz. Camiada huzur yoksa, birliktelik yoksa, masöründen, malzemecisine, taraftarından futbolcusuna herkes ortak bir inanç içinde değilse ve herkes aynı lisanı konuşmuyorsa, sağdan soldan sürekli çatlak sesler yükseliyorsa şampiyon olamazsınız, bu kadar basittir.

O Gökhan Gönül gelecek ve o stada çıkacak, dün kafasından sahte dolar fırlattıkları adamın kafasına bugün gül mü atacaklar sanıyorsunuz? Sırtında Fenerbahçe forması var diye tüm yaşananları unutmuş gibi mi yapacak bu taraftar? Siz hakikaten buna inanıyor musunuz? Yoksa Siz özel yaşantınızda böyle mi davranıyorsunuz, sizin için normal mi böyle şeyler?

Eğer Fenerbahçe Kulubü bu kadarcık hesapları yapamayan kişi ve kişiler tarafından yönetiliyorsa bu işin sorumluları en azından özür dilemeli. Misal Ben, ambalaja aldandım, destek verdim, başkan olsun istedim ama büyük bir hata yapmışım, herkesten özür dilerim..
Ali Koç ve çok güvendiği iki hasta (Emre ve Volkan) bir an evvel istifa etmeliler, Fenerbahçe’yi Gökhan Gönül’e muhtaç olacak seviyeye düşüren bu kişiler bir an evvel gereğini yapmalılar.

Görünen o ki Gökhan Gönül geliyor, gururlu ve onurlu bir insanın yapması gereken şekilde kendisine bir hoş geldin demek istiyorum:

– Niye geldin lan ?

– Ne işin var burada?

– Hangi yüzle geldin?

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular