https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HALI SAHA!

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENHava yazı müjdeliyor İstanbul’da..Sıcaklık 25 dereceyi gördü.. Çiçekler açmaya kuşlar cıvıldamaya başladı..
İşte Beşiktaş – Kayserispor maçının ilk yarım saatlik değerlendirmesini  bu kelimeler ile uzunca yapabiliriz. Sanki hangisi daha fazla saçmalar ise o kazanacak gibi duran bir ilk yarım saat olarak da yorumlayabiliriz.

bjk12Sonrasında Cüneyt Çakır da sıkılmış olacak ki maça renk katmak için sarıyı tercih etti ve kartını üç kez peşi sıra kullandı..Hakemliğine büyük şüphe ile yaklaştığım ve görünmeyen bir elin kendisine inanamayacağı kapıları açtığı bu büyük hoca, maçın ilk yarım saatinde nasıl bu kartları buldu onu da FIFA düşünsün!
Kayserispor özüne dönmüş. Toprağının insanı gibi tüccar işi bir taktiği var. “Gelmiyelim gelmeyin”. Ağır ağır, fazla tempo yapmadan oynayalım sonra bir tane atar gideriz havasındalar.. Ama hesap ilk yarının son dakikasında bir saniyelik uyumaları yüzünden bozuldu.
İkinci yarı başında futbol severlerin çok da ilgisini çekmeyen bir şey oldu. Yılların dahi menajeri Süleyman Hurma”nın takımı iki tane sarı kartlı oyuncusunu çıkartıp yerine Okay ve Nobre gibi hücumcu oyuncular aldı. İşin ilginç yanı bu değişikliğin hakem Çakır”a güvenmemekten başka hiçbir teknik alt yapısı yoktu. Futbolu uyanıklık ile yönetmeye kalkanların hazin sonu adlı filmin yönetmeni Süleyman Hurma bu yaz yeni bir transfer yaparak ödülünü alacaktır kuşkusuz. Uyanıklık demişken önümüzdeki sene Spor Toto Birinci ligde kim Erciyes kim Kayseri ismini alacak çok merak ediyorum.
Maçın ilk yarısında fubol adına hiçbir şey yok demiştik. İkinci yarısı ise bizim Salı akşamları oynadığımız hali saha tadındaydı. Orada da iyi savunma yapıp kontraya iyi çıkan takım her maçı alıyor. Bizde de bir Cem abi var. Oğuzhan gibi sakat sakat oynayarak koşmadan maça yön veriyor. Bu kadar orta sahası boş, yaklaşık 100 metrede oynanan bir Süper Lig maçını hiç seyretmedim.
bjk13Sonuç olarak, 1-Kayserispor”a güle güle. Seyircisinin ilgi göstermediği hatta futbolu sevmediği bu ilimizin takımı Süper Lige maalesef yakışmıyor. 2- Cüneyt Çakır”ı da gerek çıkarttığı gereksiz kartlar ve bu maça ekleyecek bulduğu 4 dakika ile hakemlik hayatının ardından ilizyon alanında kariyer yaparken görebiliriz. 3- Beşiktaş için ise her geçen hafta, yeni sene ve yeni stad için ihtiyacı olan kaliteli ayak sayısı artıyor.

bulent.bilirgen@abcspor.com

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular