https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GÜNTEKİN ONAY’DAN FİKRET ORMAN’A SALVOLAR!

Okunması Gerekenler

Spor yazarı Güntekin Onay, Fikret Orman’ın geçtiğimiz günlerde NTV Spor’da yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

İşte siyah beyazlı takımı yakından takip eden Onay’ın Orman’a yönelik eleştirileri;

“Beşiktaşlı güçlü bir takım bekliyor. Ezeli rakiplerinin arkasında kalmaktan, boynu bükük dolaşmaktan bıkmış, usanmış durumda. Ancak Sayın Fikret Orman’ın NTV Spor’da yaptığı açıklamalardan çıkarttığım sonuç ‘sportif açıdan BJK’yi yeni sezonda da bir hüsran bekliyor. Tabii 3.’lük başarı değilse… Fikret Orman, bu kulübe zor zamanda başkan oldu. Borçlar, temlikli gelirler ve dağ gibi daha bir çok sorun. Stadı yapan başkan olarak da tarihe geçecek. Bu tip büyük projelerde 4-5 aylık gecikmeler de doğal karşılanmalıdır. 2 kez de seçim kazandı ve genel kurul teveccühü ile başkan oldu. Buraya kadar her söyleminde haklı. Kulüp ekonomik olarak rakiplerin gerisinde. Ancak bu teslimiyetçi ve kabullenmiş zihniyet Beşiktaş’ın doğasına aykırı. Sürekli mazaret üretmek, çelişkilerle dolu söylemler, yanlış hamleler artık bir son bulmalı.

Yanlış hamleler
Takımda ilk 11’de toplam 98 maç oynamış, 53 golün 23’üne imza atmış 7 oyuncu; Almeida, Fernandes, Gökhan, Motta, Jones, Dany ve Escude ayrılmış. En iyi ihtimalle %40-45 güç kaybedilmiş. Gelen sadece Cenk Tosun var. Başkan 3-4 oyuncu alacağız, kadroda zaten şişkinlik vardı” diyor. Şişkinliği oynayanlar değil, oynamayanlar yaratır. Yani ilk 11’de 0 veya 1 maç oynamış olan Kerim, Uğur, Sezer, Gökhan, Toraman, Ömer, Muhammed, Holosko veya yedek olan Necip ve Mustafa ile yola devam. Peki, oynayan ve giden 6-7 oyuncunun yerine 3-4 oyuncu alıp da genel kalite nasıl artacak? Takım nasıl güçlenecek? Rakiplerle fark nasıl kapanacak? Onu anlayamadım.

Sayın Başkan ”Almeida, Gökhan ve Fernandes istediği kulüple görüşebilir, anlaşabilir” diyor. Doğru, bu oyuncular serbest. Aynı Caner gibi. Caner’in de şu an kulübü yok. “Transfer yapmak en kolay iş” diyen Sayın Orman, hukuken her kulüple görüşme hakkına sahip boştaki bir oyuncuya teklif bile yapamıyor. Bu mantalite ile nasıl transfer yapacak?

Diego’da hüsran
“Transferde araç değil amaç oluruz” dedi Sayın Orman… Sormak istiyorum: Diego transferinde daha 10 gün önce araç olmadınız mı?

Gökhan kötü, Sezer iyi
Sayın Başkan, Toraman ile Sezer dönmeli” diyor. 26 maç oynamış, 4 gol atmış, milli takım futbolcusu Gökhan Töre’yi disiplinsizlikle suçluyor, performansını küçümsüyor. Barda vurulan Gökhan kötü; gitsin. Ama barda bıçaklanan 0 maç oynamış Sezer iyi; kalsın.

Bilic’in akibeti
Sayın Başkan diyor ki, ”Slaven Bilic’ten çok memnunum. Özellikle ligin ikinci yarısında çok iyi iş çıkardı”. Hal bu ki Beşiktaş, ligin ikinci yarısında ilk yarıdan daha az puan almış. Ligi 3. bitirmiş ve 1 tane derbi kazanamamış

Beşiktaş iddiasız olamaz !
Sayın Başkan, daha önce de yazdım. Toplum sebepler ile değil, sonuçlar ile ilgilenir. Beşiktaş başkanlık makamı mazaret değil, icraat üretme yeridir. Fakir-fukara edebiyatından herkes çok sıkıldı Sayın Başkan. 2.5 yılın ilk yılı FEDA idi. Geçen sezon stat yoktu, bakalım önümüzdeki yıl ne olacak? Eleştiriden hiç hoşlanmıyorsunuz, koşulları ve yaptığınız iyi şeyleri de biliyoruz ama Beşiktaş bu kadar iddiasız, güçsüz ve 3.’lüğe razı olmayı kabul etmez!

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular