https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GÜNDÜZ KREMİ

Okunması Gerekenler

cem-demirciogluGÜNDÜZ KREMİ
Galatasaray’ın bu haftaki rakibi sezona iyi başlayamayan Antalyaspor. Tribünler tamamına yakın dolu, hava günlük güneşlik. Herşey futbol için mükemmel. Gündüz maçı olunca insan ister istemez eski günlere dönüyor. Tanju’lu, Preakazi’li dönemler…
ilk 15 dakika Galatasaray oldukça hırslı ve istekli başladı. Mükemmele yakın paslaşma ve pres vardı. Antalya’nın kapalı bir defans anlayışı ile oynayacağı da ilk dakikalardan belliydi. Galatasaray’a kanatlardan oynama fırsatı vermek istemiyorlardı ve bunda da ilk yarı boyunca başarılı oldular. Galatasaray ise; ortadan delmeye çalışıyordu rakip defansı ama kalabalık savunma karşısında da çok etkili ataklar gelmedi.
gs-antalya-317.dakikada Deniz’in golü resmen göstere göstere geldi. Talihsiz bir zamanda geldi gol. Baskılar artmaya başlamıştı ki, gol geldi. Geçen seneki klasik defans hataları iki haftadır sinyal vermeye başladı. Bu dakikadan sonra Galatasaray hız kesti ve etkili ataklar yapamadı. İlk yarı işler iyi gitmedi ve soyunma odasına 1-0 mağlup gidildi.
İkinci yarı Riekerink Cavanda ve Podolski değişikliği ile 4-4-2 sistemine döndü. Bu da etkisini gösterdi. 65.dakikada Selçuk İnan’ın becerisi ile gelen gol kırılma anı idi. Kaptandan beklenen buydu son 1 yıldır. Bundan sonrası Selçuk için umarım farklı olur. Maçın en kötü isimlerinden Yasin’in çıkıp Sinan’ın girmesiyle oyun daha da Galatasaray lehine döndü. Nitekim Bruma’nın yaratıcılığı, Podolski ustanın iş bitiriciliği ile skoru lehine çevirdikten sonra maç da sona erdi zaten.
Selçuk İnan’ın ustalığı, Bruma’nın yaratıcılığı, Podolski’nin iş bitiriciliği Galatasarya’a gündüz kremi gibi geldi. Zor başlayan maç kolay bitti.
mail: cem.demircioglu@abcspor.com
twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular