https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GÖKNAZKIZI İLE BAŞLAR, AFRİKA’YA BAKANLA BİTER..

Okunması Gerekenler

tilkiHeyecandan yerimizde duramadığımız günler yaşıyoruz. Neden mi? Pazar günü biz yarışseverlerin bayramı da o yüzden!!

Atlar ATA’ları için, 88.GAZİ KOŞUSU’nu bekliyor artık. Son 4 Gün 20 adet 3 yaşlı tayın kayıt yaptırdığı bu önemli koşunun galibi hem çok büyük ve unutulmaz bir onurun sahibi olurken hem de kaydiye ve yetiştiricilik primleriyle tam tamına 2 milyon 650 bin TL’nin de sahibi olacak.

Bu önemli koşu için yarından sonra detaylı bir analiz yazısı yazıcam. Ama önce bugüne bakmak lazım. İstanbul’da bugün ilk ayakta 2, son ayakta 1 kazanır diye düşünüyorum.

İŞTE YORUMLAR..

1.AYAK… Uzun aradan sonra 2 yarış gören ve en son geçen c.tesi Ankara’da 3.olan, çim pist kalitesine inandığım GÖKNAZKIZI benim siz ABC’cilere önereceğim ilk tekimdir.

1400 sürat yarışında ağır kilosuna rağmen ALTUNPINAR, bu yarışların olmazsa olmazı REMAZAN KAYA ekürileri ve başarılı aprantisi ile BOLKARKIZI ,kafa hep sağlam olmalı diyenlere önereceğim diğer atlar olacaktır..

2.AYAK… Bu maiden yarışları çözenin genelde altılıyı bulması kaçınılmaz olur. Eküriyi saymazsak, bugüne kadar varlık gösterememiş 12 atın mücadelesinde ben geçen yarışta sizlere direkt verdiğim MAKTOUB’u yine favori olarak vericem. Son 2 tabelası ile LOLİON, GREEN TİME, FİNAL TRY sırasıyla diğer şanslı atlar olup,koşunun bombasını MIZZEN OF TURKEY’den bekliyorum.

İmkanlar dahilinde kapatın, rahat yarış seyredin derim!

3.AYAK… Son yarışındaki 5.liğine rağmen bomboş sikletiyle TURKISH EMPIRE ile ilk startını usta atlar gibi koşup kazanan Karataş’lı KECHICHE ilk planda şans verdiklerim. Bir türlü gerçek kalitesini koşmayan HEİWA IWA ile MÜTHİŞ MİA mutlaka yazılmalı diye düşünüyorum.

Koşunun bombası GAZİ günü şölenini pas geçip burayı koşan KIRBY DRİVE olur..

4.AYAK… Kısa ve net olarak NEARLY GREEN ile MYTHOGENİC arasındaki mücadele bence birinciyi belirler. Zaten bu iki at kazanamazsa burada her at gelir.

5.AYAK… Cumartesi ANKARA’da enfes bir 3.lük yaparken eski günlere dönüş sinyali veren SOCRATES Matador lakaplı jokeyi A.ÇELİK ile benim ilk şans verdiğim isimdir. Son 2 yarışını gösterişli kazanan ABUŞ ile üst üste 3 yarış vuran ve hattrick yapan TEKELİHAN rakipleri olup, MERZA ve KANDEMİR koşunun sürpriz adaylarıdır..

6.AYAK… Selim Kaya’nın ısrarla bindiği AFRİKAYA BAKAN son başarılı 2.liği ile artık ben geliyorum sinyalini verdi bana.. Benim sizlere önereceğim 2.bankom bu attır! Alternatif tek bulanlar için, bu atın yanına ANTIOXDIANT, ZELENİKA, MASTER OF FEAR yazilabilir..

Hepinize bol şanslar ABCSPOR’cular..

ALTILI TAHMİNİM İSE.. .,,,,,..

istanbul.tilkisi@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular