https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GERİLLA HALILHODZIC

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCParis St.Germain’le bir efsaneye dönüşen GERİLLA lakaplı inatçı, asık suratlı bir Fransızlaşmış Bosnalı Halilhodzic.. Aslında bilinmez acaba Fransız mürebbiyeleri mi yetiştirdi ama demeçleri, bakışları, futbolcu diyaloğu ile anormal hatta sıradışı bir karizma.. 2005-2006 sezonu yine bir klasik Şenol Güneş OUT peki kim İN sorusunun yankılandığı o günlerde, PSG’in başından ayrılan VAHİD hoca Trabzonspor’un teklifiyle yarım dönem de olsa Bordo mavililere imzayı atıyordu. 10.hafta aldığı takımın hali içler acısıydı. Üstüne üstlük meşhur GÖKDENİZ KARADENİZ ve BAHİS skandalı da cabası. Ancak buna rağmen eldeki malzemeye rağmen İstanbul’da maç kazandıran, şahsiyetli top oynatan GERİLLA takımı İNTERTOTO kupasına dahil edip, ligi de 4.tamamlayarak Suudi AL-İTTAHAD ın yolunu tutuyordu.

VAHID1Yarım sezonluk bu serüvenden 9 sene sonra sürpriz biçimde Karadeniz’in hırçın dalgalarına, yine hırçın bir adam ve sima olarak başkanı da andıran Halilhodziç geriye dönüyordu. Dünya kupasındaki CEZAYİR performansıyla, yok be ne işi var bize gelmez, MİLAN da istiyormuş dedirten Boşnak verdiği söz üzerine Avni Aker’e indi. Buraya kadar bahsettiklerim çoğu bilgilendirici, çoğu da haber amaçlı. 2006 Mayısında futbolculara ithafen BANKAMATİK’e giderken ki eforlarını sahada verseler, herşey farklı olurdu sözü hala aklımda.

Sezon başı Alman takımlarıyla oynanan hazırlık maçlarında alınan kötü sonuçlardan sonra, yönetime 5 YERLİ, 5 YABANCI oyuncu alın yoksa ben yokum demesi, geçen hafta sp bir biçimde neşteri vurup, örneğin EMRE GÜRAL’ı ve sene başı alınan TURGUT DOĞAN ŞAHİN’i kadro dışı bırakması yani uzun lafın kısası BOL AKSİYONLU bir film bizleri beklemekte. 2010’dan beri kısır döngüye dönen ŞAMPİYONLUĞUMUZ ÇALINDI hikayesini, bu yıl da vizyona koyarak KAYBOLMUŞ 3 sezonun aynısını yapmak HACIOSMANOĞLU’nu kurtaramazdı!

VAHID3Olası kötü saha sonuçlarında ,yine miting dönüşü FENERBAHÇE’ye ,2010’a gönderme yapmak BİRYERE KADAR. O açıdan OSCAR CORDOZO transferi başta olmak üzere, takımı baştan aşağı yenilemek, HALILHODZİC’e emanet etmek. hiç olmazsa yıllardır spor sayfalarından uzak kalan kitleye doping olacaktır. Başta gerilla hoca ve başkan olmak üzere ,taraftarlarla tek bir ortak noktada buluşulursa BELKİ DE BU YIL TRABZONSPOR YILI OLUR.SEVGİ…

iskender.genc@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular