https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GERÇEK KESİT

Okunması Gerekenler

Sarı bıyık vardı, beyaz çoraplı adam vardı, kaleci saçlı adam vardı.. 3.sayfa gazete haberlerini canlandırmak suretiyle Flash TV’ de program yaparlardı, Perihan Savaş sunardı, birileri ölür, birileri hapse girer, birileri de yaşadıklarına bir anlam veremezdi her bölümün sonunda..

Türk televizyon tarihinin en ucuz prodüksiyonlarından biriydi Gerçek Kesit….Düşük bütçeli amatör bir yapımdı, oyunculuklar harbiden de amatör ötesiydi ama çekim yapılan yerler çok doğaldı, replikler öyleydi, oyuncular tanıdık diyebieceğimiz kadar samimiydi zevkle izlerdik.

Bakımsız Tarzan var orta sahada, Kırmızı yanaklı parlak ergen var, halı saha yıldızı Cezayirli Çocuk var, deli gibi koşup pres yapmaya çalışan FREYimoviç var, gencecik oğuz var, Barış var,  şampiyonluk yaşatamasalar da, bir gerçek kesit tadı verebilirler diye düşünüyor bir çok taraftar.. Ne de olsa sahadaki kadro Fenerbahçe standartları için ucuz bir prodüksiyon.. Ben hala bunun böyle olabileceğine de inanıyorum, önümüzdeki yılların iskeletini oluşturabilecek gençler var..

Galatasaray yarım saat evvel 3 puanı bırakmış, seyirci stadyumu doldurmuş, coşkusu da yerinde, önümüzdeki haftada önemli bir derbi var, aslında her şey müsaitti ama Fenerbahçe  Ankaragücü karşısında rezil bir futbol oynadı, 3-1 kaybetti, Ali Koç geldiği günden bu yana 4 ay içinde ikinci hocayı da kovmuş oldu..

Bu maçın adamı olur denilen moralli Frey yedekti, İsmail sol önde başladı, Oğuzkağan ilk 11’deydi, Eljif yedekti, Ayew 90 dakika sahada kaldı hem de hiçbir şey yapmadan falan falan falan.. Bunları konuşmanın anlamsız olduğu bir maç sonu oldu, kulüpten gelen açıklama da yazılan makaleleri sildirdi..

Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi, Cocu ile olmazdı Ali Koç bu kararı yine çok geç verdi..Tıpkı Aykut Kocamanla ilgili kararı geç verdiği gibi..

Hocanın saha içi enerjisinin düşük olduğu zaten aşikar da, oyuncularla olan bağının zayıf olduğunu da başkan çok daha erken fark etmeliydi..Biz sadece sahada olanları görüyoruz, Çaykur Rizespor maçı bizim açımızdan yeterliydi, otobandan önceki son çıkştı, o maçın ardından gönderilmiş olsaydı her şey çok farklı olabilirdi ama olmadı..

Öte yandan Cocu’yla yolları ayırmak her ne kadar geç ama doğru bir karar olsa da Fenerbahçe taraftarı şu tablonun tek sorumlusunun Cocu olmadığının da farkında.. 11 oyuncu transfer edildiyse ve sadece 1 tanesi iş görebilecek kıvamdaysa bu işin faturası başka kişilere de kesilmeli aksi halde Cocu’ya da büyük bir haksızlık edilmiş olur kanaatindeyim.

Fenerbahçe’nin maddi durumu ortada, bir zamanlar Roberto Carlos’un fink attığı kanatta bu akşam Hasan Ali ve İsmail’i aynı anda seyretti bu taraftar, uzunca yıllar da bir Roberto Carlos, Anelka, Ortega vs izleyemeyecek.. Barışlar, Elif’ler, Oğuzkağan’lara sabretmekten başka bir çare yok, oyuncular bunlar, şartlar bu kadar, prodüksiyonun bütçesi belli..Bu bir gerçek kesit..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular