https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GELİYOR

Okunması Gerekenler

gorkem1GELİYOR
2003’teki 100. Yılın unutulmaz sloganıydı; ‘Sergen attı, şampiyonluk geldi’. Yine bir GS maçı ve bu sefer Gomez atıyor, şampiyonluk kapısı iyice aralanıyor. ‘Tökezleyeceksiniz’, ‘Beşiktaş bu işin sonunu göremez’, ‘Galatasaray mutlaka bu maçtan puan çıkartacak’ diyenlere inat Beşiktaş TT Arena’dan ilk ve en önemli 3 puanını çıkartarak son iki haftada alması gereken en az 4 puana göz kırpıyor. Maçı izlediğim Beşiktaş Çarşı’da kalabalıktan adım bile atmak mümkün değildi, adeta ‘bize her yer İnönü’ dedirtiyordu ve taraftarın ne kadar şampiyonluğa inandığını gösteriyordu.
gs bjk 1Bundan birkaç hafta önce kağıt üzerinde son haftalardaki en kolay maçlarımızdan biri gibi görünse de derbi sonuçta derbiydi ve rakibin sahasında oynanması tabii ki işimizi zorlaştırıyordu. Nitekim oynanan ilk yarı ciddi soru işaretleri bıraktı. Bunda Galatasaray’ın bütün sezon olmadığı kadar diri görüntüsü ve hırsı da etkili oldu. Normal şartlarda bu çok doğal karşılanabilirdi ama bütün yıl boyu bu kadar hayal kırıklığının üzerine takımın birden, üstelik de 5. Olma ihtimali bile bu kadar ortadayken ezeli rakibinin 4. Yıldızı takma kabusuna rağmen oynadığı futbol herkes için şaşırtıcıydı. Zaten ben de maçtan önce özellikle de stadın ne kadar dolacağını merak ediyordum ve yaklaşık yarı yarıya dolduğunu görünce taraftarın da ne kadar karışık duygular içinde olduğunu bir kez daha anladım. Ne var ki takım çıktı ve olması gerektiği gibi oynadı.
gs bjk 3Ancak aradaki siklet farkı 2.yarıda çok net şekilde ortaya çıktı ve Beşiktaş rakibini iyice bunaltarak net pozisyonlar bulmaya başladı. Sosa bu akşam gününde olsaydı maç çok önce kopabilirdi ama süper yedek Cenk’in oyuna girmesi gerekiyormuş. Zaten izlemeye alıştığımız müthiş bir işbirliği sonucunda üç pasta Gomez adeta bir halı saha maçı gibi topu boş kaleye yollarken şampiyonluğun fitili ateşleniyordu. Bitime iki hafta kala 32 maçta 48 gol yiyerek kendi rekorunu kıran Galatasaray’ın maç başı 1,5 gol yeme ortalamasını ve Beşiktaş’ın maç başı attığı 2,2 gol ortalamasını düşününce zaten rakamlar yerine oturuyordu.
gs bjk 4Bütün kötü performansına rağmen evinde oynadığı son 14 maçta yenilmeyen GS önünde alınan bu galibiyetin değeri çok fazla. Son haftalarda oynadığı olumlu futbola rağmen kolay rakiplerle de karşılaşan Fenerbahçe yarın çıkacağı Başakşehir maçında puan kaybederse gelecek hafta bile yıllar süren hasret sona erebilir. Son derece derli toplu savunma yapan ve hatta Tolga’nın bile kritik bir kurtarışla damgasını vurduğu Beşiktaş’ın gol yememesi de çok önemli bir sinyal çünkü gelecek hafta kendi sahamızda oynayacağımız Osmanlı çok tehlikeli bir forvet hattına sahip. Kimbilir, belki de ligin bitimine iki hafta kala Tosic – Marcelo ikilisyle ehven-i şer savunma göbeğini oluşturduk.
Sonuç olarak Beşiktaş favori olarak çıktığı maçı özellikle de ikinci yarıdaki etkili oyunuyla söküp aldı ve kalan iki haftaya çok büyük bir avantajla girdi. Takım, taraftar, teknik kadro ve yönetim son derece iyi konsantre olmuş vaziyette ve hiçbir kötü tesadüfe meydan vermemek için ne gerekirse yapıyor. Bu sene gerçekten Metin-Ali-Feyyaz gibi akıyor.
mail : gorkem.isik@abcspor.com
twitter : @saturnocontro3

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular