https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GELECEĞİN YILDIZLARI; GAUFF-RADUCANU-FERNANDEZ

Okunması Gerekenler

Erkekler tenisi dendiğinde, mahşerin 3 atlısı; Federer, Djokovic, Nadal üçlüsü ilk akla gelen isimler ama kadınlar tenisi zirvesi, sıklıkla yer değiştiren ve “özellikle son senelerde” hemen her Grand Slam’lerde farklı şampiyon çıkartan bir yapı…

Peki bilinen raketler değil de, önümüzde senelerde spot ışıklarını üzerine çevirecek ve sık sık ismini duyacağımız yıldız adayları kimler ?

Bu listeyi oluştururken, 21. yüzyıl doğumlu, 18 yaş altı sporcuları ele alarak TOP3 yaptık.

** CORI COCO GAUFF.. Amerikalıların pamuklara sardığı ve yeni Serena olarak düşündüğü, 2018 Roland Garros junior şampiyonu 2004 doğumlu raket, şimdiden o sinyalleri vermeyi başladı bile..

** EMMA RADUCANU.. Kanada doğumlu İngiliz raket, 2002 doğumlu ve en geç 1-2 seneye o da “ben de burdayım” diyecek isimlerin başında geliyor.

** LEYLAH ANNIE FERNANDEZ.. Baba Ekvatorlu eski bir futbolcu, anne Filipin kökenli Kanadalı, solak çekik gözlü raket, Kanada tenisinin önce Eugenie Bouchard, sonrasında Bianca Andreescu ve 2002’li Leylah da en yeni sürümü.. Onu da en geç 1-2 seneye kalmadan çokca zikredecek gibiyiz tenis dünyasında..

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular