https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GEL GEL YANAL’IM ATEŞ-İ AŞKA !!

Okunması Gerekenler

brunoGEL GEL YANAL’IM ATEŞ-İ AŞKA !!
Bir filozof der ki; öldüğünüzde ölü olduğunuzu bilmezsiniz, bu başkaları için zor bir durumdur. Salak olduğunuzda da durum aynıdır, salak olduğunuzu bilmezsiniz bu başkaları için zor bir durumdur. Evet, lafım Pereira’ya ve bu bizim için zor bir durum. Aykut Kocaman’ın sevgili ön liberoları ile Pereira’nın sevgili ön liberoları arasında geçmesini düşündüğüm maçtı. Şu saatten sonra santrayla topu taca atan bir ALEX ruhu ve önde baskılı oynayan bir Fenerbahçe lazım ama 26 maçta 32 gol atabilen bir takıma karşı hala Josef’le maça başlıyorsan diyecek tek bir şey var, bu takım şampiyon olursa Pereira’ya rağmen şampiyon olacak.
fb konya 1Zorunlu olarak Fernandao var bugün, al birini vur ötekine çok fark etmez, Alper’in yerine Nani var, Caner yine yok. Vitor, beraberlik Fener’e yeter zannediyor olabilir. Hasan Ali Ömer Ali’yi 2.dakikada kaçırdı, Onun getirdiği topu Rangelov ağlara bıraktı ve Fenerbahçe maça 1-0 yenik başladı. Fenerbahçe aynaya baksa Konya’yı görür, oyun şablonu 1/1 aynı. Orta sahada adam eksiltmeden o orta sahayı geçemezsin, bu orta saha bunu yapamaz. En fazla duran toptan pozisyon bulurdun ki; onu da ancak 30.dakikada bulduk ama gol olmadı. Diego’nun yörüngesinde dönerek geliştirmeye çalıştığı şuursuz ataklar, Nani’nin topun üstünden ayak atlatarak yapmaya çalıştığı ortalar ve Fernandao’nun didişmeleriyle geçen ilk yarıda bir tek Volkan Şen’in geliştirdiği etkili ataklar vardı Fenerbahçe adına ki; 41. dakikada nefis getirdi, sıfıra inip, enteresan bir şekilde kalecinin sağından topu bomboş kale çizgisinin dibinde bekleyen Fernandao ile buluşturdu ve Fenerbahçe yanlış oyuncu tercihleriyle başladığı ve geriye düştüğü maçta beraberliği buldu.
fb konya 3İkinci yarı ilk yarının kopyası başladı. Bu orta saha ancak çalım atarak geçilir, Pereira’nın bütün anladığı Diego – Ozan, Alper-Volkan değişikliğine gitmek oldu. Volkan ve Alper böyle bir maçta yanyana oynama şansını bulamadı, Caner gibi adam 80 dakika Caner maçı kenardan izledi ve 40 dakika pozisyonsuz geçti. Doğrusu Josef-Ozan’la ikinci yarıya başlamaktı. Alper’i çok daha evvel değiştirmekti. Josef de 90 dk sahada kaldı. Nihayetinde de bir kontratakta Konya ikiyi buldu ve kanser olduk. Şampiyonluk ruhu yok, koca ikinci yarı pozisyon yok, kulübede hoca yok, nasıl şampiyon olacaksın ki ?
“Bu takımı kim şampiyon yapmış, Daum mu, Zico mu, Aykut mu, Ersun mu” diyen Aziz Başkan’a sesleniyorum, bi rica etsin de kim şampiyon yaptıysa gelip bi zahmet yapıversin. İçim kan ağlıyor; dilimde bir MFÖ şarkısı: Gel Gel Yanal’ım Ateş-i Aşka…
mail : bruno.monte@abcspor.com
 twitter : @BrunoMonte1907
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular