ISKENDER GENCTürk yarışçılığının en büyük klasiği olarak Kabul edilen, maddiyatından çok maneviyatı açısından büyük anlam taşıyan GAZİ KOŞUSU’nun 89.su Haziran’ın son pazar günü koşulacak.
Yarın VELIEFENDİ hipodromunda, ERKEK ve DİŞİ TAY DENEME koşuları, hedefe doğru kalan son iki halkadan biri olacak. 1600 metre üzerinden koşulacak bu koşulardan sonra, taylar yaklaşık 3 hafta sonra uzun mesafe klasikleri SAİT AKSON ve KISRAK Koşularıyla hazırlıkları tamamlamış olacaklar.
ERKEK ve DİŞİ TAY DENEME koşusunun bir başka özelliği de, TRIPLE CROWN’ın ilk ayağı olması. Bu koşu, GAZÌ KOŞUSU ve ANKARA KOŞUSU’nu kazanan safkan, triple crown yapmış olup, sahibine extradan 1 milyon 250 bin tl BONUS kazandırmış olacak.
Geçen yıl KULOĞLU ve SUZÌ GOLD’un zaferiyle sonuçlanan. erkek ve dışı tay denemeye. bu yıl her iki koşuda 14’er olmak üzere toplam 28 safkan katılacak. 400 bin tl ödüllü yarışlara isterseniz bir göz atalım..
DÌSİ TAY DENEME…
Kurtel ekürisinin 3 eküriyle katılacağı bu koşuda, benim için BÌCÌ BÌCÌ’nin kazanması beklenen sonuç. Geçen senenin flaş tayi, Kraliçe Elizabeth ve Çaldıran koşusu galibi Cemiloğlu ekürisinin doru dışı safkanı çok şanslı. Karataş’ın tercihi ve son 4 yarısını kazanan AMERELİSE, KURTEL ekürileri bu tayin hayalkırıklığında devreye girebilir. Koşunun sürprizini ÇAR BRUSK yapabilir.
ERKEK TAY DENEME…
Bir tarafta istim üstünde MY BAŞKAN ile LANNISTER, bir tarafta Karataş ısrarla tercih ediyor denen RENK ve inatçı GÜNGORBABA. Benim kişisel tahminim; erkeklerde zaferin bu atların dışına çıkmayacağı yönünde…
Ataları ìçin Haziran’ın son pazarını bekleyen tüm safkanların ayaklarının düz basması dileğiyle….

iskender.genc@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz