https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YORGUN SAVAŞÇILAR

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANTop 16’da bence Barcelona galibiyeti ile olayı kafasında bitirmiş ve hedefine ulaşmış çakma Obradovic’li ‘Sasa’ Alba Berlin ile, Carlos ve Ender olmadan tam bir başı kesik tavuk misali kosuşturan Cimbom’un karşılaşılması beklendiği gibi ev sahibinin baskısı ile başladı ve Alba ilk basketini 4..dakikada bulabildi, Hertha Berlin futbol takımı kendi liginde belki bu sürede golü bulmuştu!
gs alba 1Ama durumun özeti şuydu, Carlos olsa 10 seyirci olsa 15 olacak maç, Obradovic’in kendi oyuncuları ve biz dahil herkesin kafasını karıştıran rotasyonu ve oyun kurucusuz Galatasaray’a yapmış olduğu doğru baskı ve kaptığı her topun boş turnike ile biten sayı ile bitmesi, Alba’yı ilk yarı maçta tutmayı başardı. İlk yarı dikkatimi çeken şey hiç bize yakışmayan faul atışları ki Baby Face Zoran gene kaçırmadı ama takımın gerisi neyse hiç atamadı! Alba ise yüksek üç sayı yüzdesi bizim faul atışlarının üç kati yüzde ile üçlük attılar.
İlk yarı 33-31 bitti.
gs alba 33. Çeyrek klasik Sinan Güler’in işlem hacmi ile başladı, bir anda 4 sayı ve 4 faul oldu ve bu rotasyonda acayip önemli adam olan Sinan’ın faul problemi, bundan sonraki bütün hucumların macera dolu olmasını sağladı. her zaman bize problem olan Banic ve bugün gerçekten çok iyi olan Redding, son periyodda adeta dili dışarı düşen takımımız karşısında çok sürpriz bir galibiyet aldı ama Carlos ve Ender olmadan oyun kurucusuz Galatasaray LH’nin rakip farketmeksizin her maçı 3 ihtimalli!
Kısaca Acil Şifalar oyun kurucular, yoksa geçmiş olsun hepimize… Maçı alakasız bir şekilde bir de 10 sayı ile 65-75 kaybettik, Hem de Çakma Obradovic’e rağmen, neden mi çakma çünkü oyun kurucusuz rakibine o kadar yalan ve bir o kadar da kısa süreli bir baskı yaptı ki, bakmayın 10 sayı ile kaybettiğimize 15 saniye kala kadar oyundaydık ama Yorgun Savaşçıların nefesi yetmedi.
Kim mi iyi oynadı, belki biraz Zoran Erceg, ama ben böyle bir maçta Pocius’ u sabırla bekledim, sorumluluk alıp maçı almasını ama daha çok bekleyeceğim galiba. Aleks Maric mobil olmaktan çıkmış ve gayrimenkul hatta plaza olmuş, hareket bitmiş. Son olarak; acil dön be Carlos!!!

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular