https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FİNALDEYİZ!

Okunması Gerekenler

eminnU-18 Genç milli takımımız yarı finalde karşılaştığı Hırvatistan’ı 74-67 mağlup ederek geçen sene olduğu gibi yine adını finale yazdırdı.

Buraya kadar hiç maç kaybetmeden ve görece daha kolay taraftan gelen Hırvatistan maça daha iyi başlayan taraftı.İlk çeyreğin ortalarına kadar ufak farklarla maçı önde götürdüler.Bu bölümde buldukları hücum reboundlarıyla skor ürettiler.

İlk 3-4 dakikalık bölümden sonra (aynı Letonya maçında olduğu gibi) üzerimizdeki durgunluğu atarak daha çok maçın içine girdik.Özellikle savunmada gösterdiğimiz ekstra gayret reboundları dengelememizi hatta öne geçmemizi sağladı.

Çeyreğin sonuna Furkan’dan bulduğumuz üçlük ile maçta ilk kez eşitliği sağladık. İlk çeyrek 18-16 Hırvatistan lehine sonuçlandı.

İkinci çeyrekte pota altını da daha etkili kullanmaya başlayan Türkiye, son hücum için mola almasına rağmen iyi bir hücum organizasyonu sergileyemeyince ilk yarıyı 31-30 önde kapattı.

turkiye2İkinci yarının ilk 1-1,5 dakikalık bölümünde çok nadiren verdiğimiz ufak çaplı bir Hırvatistan serisi gerçekleşti.Buradan sonra Ege’nin üst üste 2 üçlüğüyle skorlar bulduk ve 7-0’lık seriyle maçta farkı 4’e çıkarttık (43-39).İkinci yarıda harika dış şut atmaya başlayan millilerimiz son çeyreğe de 52-48’lik üstünlükle girdi.

4. çeyreğe, 3. çeyrekteki havayla giren milliler 2 dakika içinde farkı 8’e kadar taşıdı.Bu noktadan sonra (3. çeyrekte ufak diz sakatlığı sebebiyle kenarda oturan Bender’in de sayesinde) biraz isolation hücumlarına kaldık ancak Tolga Geçim’in aldığı sorumluluk bu dakikaları iyi atlatmamızı hatta sayı farkını biraz daha açmamızı sağladı.1,5 dakika kaldıktan sonra da akıllı hücum ettik ve maçı da 7 sayı farkla 74-67 kazanarak finalde Sırbistan’ın rakibi olduk.

Milli takımımızda Ege Arar 14 sayı 10 ribaund ile double-double yaptı. İlk çeyrekte zaman zaman sıkıntı yaşadığımız anlarda bulduğu skorlarla bizi taşıdı ve 3. çeyrekteki üçlükleriyle de farkı yavaştan açılmasına öncülük etti.

Kenardan gelerek özellikle savunmada önemli bir enerji ortaya koyan Berk Uğurlu da 12 sayı 7 asist 2 top çalma ile oynadı. Son çeyrekte Tolga’nın ardından soktuğu üçlük belki de maçı orada getirdi.

hirvatDiğer ilk 5 başlayan pota altı oyuncumuz Egemen Güven 9 sayı 7 ribaund ile mücadele etti.

Son çeyrekte sorumluluğu alan Tolga Geçim 7 sayı 5 ribaund 3 asist 3 top çalma ile oynadı.

Letonya maçında harika şut atarak maçın kopmasına öncülük eden Furkan Korkmaz bu maçta da 3/4 ile üçlük atıp kenardan gelerek 11 sayı ile oynadı.

Sadece 3 dakika süre alıp bu aldığı sürede 2 sefer rakibi top kaybına zorlayan ve istatistiklere yansımayan katkı veren Doğuş Özdemiroğlu ise 1 asist 1 top çalma ile oynadı.

Final maçımız yarın TSİ 20:45’te Yunanistan’ı 60-55’lik skorla mağlup eden Sırbistan ile..

emin.kazdaloglu@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular