https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE ÜLKER’DE YOĞUN TRAFİK!

Okunması Gerekenler

Sezona 3 kupa hedefiyle başlayan FENERBAHÇE ÜLKER, Euroleague’de TOP16’dan çıkamamış ve Türkiye Kupasında da yarı finalde Karşıyaka’ya elenerek havlu atmıştı. Sezonu Türkiye Ligi şampiyonluğu ile kapatıp seyircisine en azından MUTLU SONLA veda eden sarı lacivertlilerde, transfer sezonunun başlaması ile, gelen-giden trafiğinde inanılmaz bir yoğunluk yaşanıyor.

Kadroya oyuncu almaktan evvel, daha sezon bitmeden müthiş bir hamleyle kontağı açtılar ve Genel Menajer olarak, sadece Avrupa’nın değil, Dünya basketbolunda da efsane olan isimlerden Maurizio Gherardini’yi getirdiler!

Öncelikle bu senenin en başarılı ismi olan ama gerçek bir oyun kurucu nosyonu bulunmayan BoMc Calebb ile yollar ayrıldı. İkinci ses getiren veda da sadece FB’nin değil tüm Avrupa’nın en pahalı oyuncusu olan ( senelik 3.3 milyon euro) Linas Kleiza ile oldu.

Ardarda alınan iki yabancıdan Ricky Hickman bu senenin Euroleague şampiyonu Maccabi forması giyiyordu, diğeri Andrew Goudelock da kariyerinde LA Lakers geçmisi olan bir oyuncu ve 2013-14 sezonunda Unics Kazan formasıyla Eurocup MVP’si seçilmişti.

Ayrıca resmi siteden yapılan açıklamayla, sezonu Gaziantep Royal Halı’da kiralık geçiren Barış Ermiş ve geçirdiği ciddi sakatlık sonrası eski formuna dönemeyen İlkay Karaman ile de yollar ayrıldı.

2014-15 SEZONUNDA FİNAL FOUR için kesenin iyice ağzını açan FB Ülker kurmayları için onlarca oyuncu ismi dedikodu kazanında kaynamaya devam ediyor.

Bunlardan en önde gelenler, yerli olarak, kulübün yapısını bilen iki eski oyuncusu, Semih Erden ve Serhat Çetin ile Galatasaray Liv Hospital’da oynayan Ender Arslan. Yabancı olarak da geçen sene, oyun kurucu gibi oyun kurucu defosu ile en çok kanayan iki yarasından biri olan 5 numara Big Sofo ( Schortsanitis)..

Ayrıca 4 numara için Kleiza’dan boşalan yere Joel Freeland ve kısa yerli rotasyonuna da Karşıyaka’dan Can Altındağ ‘ bugün icin’ en çok ismi gecen oyuncular…

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular