https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

2 TEMMUZ; ÖNCE İNSANLIĞIN, SONRA DA FUTBOLUN ÖLÜMÜ!!!

Okunması Gerekenler

2 TEMMUZ 1994 TARİHİ bizlere SİVAS KATLİAMINI hatırlatır ama bu bizim iç meselemiz olduğundan, kendi çapımızda ağlar, sadece de ağladığımızla kalır, sadece göstermelik!!! 1 günlük tepki verir, facebook, twitter’larda ağlar ve 1 GÜN SONRASINDA hiçbirşey olmamış gibi hayatımıza devam ederiz..

2 TEMMUZ’da İNSANLIĞIN ÖLÜMÜ dışında, bir ölüm daha gerçekleşmiştir ve bu olay tüm dünyada aradan 20 sene geçmiş olmasına rağmen acıyla hatırlanır. Sivas/MADIMAK olaylarından tam 1 sene sonra gerçekleşen bu ölümün adı: FUTBOL hatta SPOR’dur!

ESCOBAR-21994 Dünya Kupasında  kendi kalesine attığı gol sonrası Kolombiya’nın elenmesine yol açan Andres ESCOBAR, maç sonrası ‘çok üzgünüm ama hayat hala devam ediyor’ demişti. 22 Haziran’da oynanan karşılaşmada günah keçisi ilan edilen defans oyuncusu, tepki göreceğinden emin ama dozajın HAYVANLIK seviyesine ineceğinden haberi olmadan ülkesinin yolunu tutar..

Maç sonrasındaki demeci gibi, hayatın devam ettiği doğrudur ama tek bir farkla; O OLMADAN!

Ülkesine döndüğünde, o maça bahis oynamış ve kaybetmiş 6 sarhoş tarafından kurşunlanarak öldüğünde, ölen o değil FUTBOL olmuştur!

BAZI FUTBOLCULAR attıkları gollerle ölümsüz olurlar, bazıları da kendi kalesine attıklarıyla….

RAHAT UYU ESCOBAR..

ABCSPOR

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular