https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

3. GÜN ÖNCE NEREDEYDİN BE MÜBAREK ?!?

Okunması Gerekenler

BARIS TUMOKÖncelikle, Fenerbahçe Ülker – Galatasaray Liv Hospital maçı ile Fenerbahçe – Bursaspor maçlarını aynı güne koymayı beceren federasyonları, sonrasında da bu konuyu takip etme konusundaki üstün başarılarından ötürü Fenerbahçe yöneticilerini tebrik ederek(!) başlayalım.

Bu kaçıncı yahu?! Çok mu zor bu işi adam gibi ayarlayabilmek? Çok mu zor kulüpte bu gibi konuları takip edecek, federasyonlarla ilişki halinde birini istihdam etmek?

Yanlış anlaşılmasın, maksadımız Fenerbahçe veya başka bir kulübe ayrıcalık sağlanması veya ‘’kıyak geçilmesi’’ değil. Bizler sadece, her fırsatta (kaliteli) seyirci sayısını artırmaktan bahseden ve yeri geldiği zaman boş tribünlerden şikayet eden yöneticilerimizin bu manasız hareketlerini anlamlandırmaya çalışıyoruz. Bakın bugün İstanbul’da taraftar gene ikiye bölünmek zorunda kaldı, salondan sahaya koşturmaya çalıştı.

Bütün bunların üstüne maçın Pazartesi günü saat 17’de oynandığı gerçeği de eklenince koca Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde doğal olarak tribünler boş kaldı.

Fenerbahce_vs_Galatasaray_310314Kleiza – Zoric – Bogdanovic – Preldzic – Melih beşlisi ile maça başlayan Fenerbahçe Ülker, Erceg – Hairston – Furkan – Arroyo – Ender Arslan şeklinde sahaya çıkan Galatasaray Liv Hospital karşısında 2. Periyotla beraber üstünlük kurdu. Maç boyu rakibine sadece 1 kez öne geçme şansı tanıyan Fenerbahçe’liler, Macvan ile 19-21’i yakalayan rakibi karşısında periyodun kalanında 23 – 4’lük bir seri yakaladı. 

Henüz ilk yarı tamamlanmadan ‘’Bu maçın sonucu belli’’ dedirten bir baskıyla rakibine 2. Çeyrekte sadece 8 sayı veren Fenerbahçe Ülker, devre arasına 42-25 önde, güle oynaya girdi.

Sezon başındaki yüksek beklentileri karşılamak konusunda başarısız kalan Sarı-Lacivert’li oyuncular rakiplerine maçın 2. Yarısında da şans vermedi ve hayal kırıklığıyla kapattıkları Milano maçı sonrası moral bularak lig için gövde gösterisi yaptı. Öyle ki, maç içerisinde dönem dönem yakaladığı seriler, seyredenlerde ‘’Fenerbahçe gaza bastığı anda rakibi sürklase ediyor’’ hissi uyandırdı.

Obradovicİkinci yarıda Galatasaray’ın oyundan kopması ile birlikte, son periyodu gençlerle oynamasına rağmen 25 sayı farkla maçı kazanan Obradoviç’in askerlerini bu performansları için kutlarken bir yandan tüm ülke adına sormadan edemiyoruz:

‘’Emporio Armani maçında neredeydiniz be mübarekler?!’’

baris.tumok@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular