https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE NEŞE KATAR

Okunması Gerekenler

İslam Çupi ne güzel söylemiş. Fenerbahçe hakikaten gittiği yere bolluk götürüyor, bereket götürüyor. Bugün de Mersin’de Fenerbahçe coşkusu vardı. Lokantalar cafeler doluydu, esnafın yüzü güldü, Fenerbahçe neşe kattı yine gittiği yere.

Bunda tabii ki Hatay yönetiminin büyük payı var. Tüm kale arkasınını ayırdılar bize. Diğer tribünlere de Fenerbahçe’lilerin girmesinde zorluk çıkarmadılar. Böylelikle dolu ve coşkulu tribunler önünde renkli bir ortam çıktı ortaya. Bu güzel tribünler inşallah herkese örnek olur. Artık  %5 saçmalığına da bir son verilir.
Gelelim maça: Beklenenden rahat oldu. Açıkçası uzun zamandır strese girmeden maç kazanamıyorduk. Özlemişiz. Maalesef ilk yarıları çöpe atıyorduk son maçlarda. Bu sefer fişi erken çektik. İkinci devre de persembe günkü Avrupa mücadelesini düşünerek oyunu rölantiye aldık.
Becao’nun dönüşü ve kattığı kemiksi sertlik işimize yaradı. Osai Ankara’da kötüydü bugün toparlamış gördüm. Kruniç – Mert Hakan değişikliği tempo kattı takıma. Orta sahada daha etkili top yaptığımızı gördüm. Günün fark yaratan detayı buydu bence. Daha önceki maçlardaki kadar düz kalmadık orta sahada bu kez.
Yine de zaman zaman defanstan çıkarken zorlandık. Kasımpaşa maçindaki gibi sert baskı gormedik ama yine de bu konu önümüzdeki maçlarda çözmemiz gereken bir problem olarak ortada duruyor. Neyse ki çok aman aman oynamasalar da ilerideki Dzeko Cengiz Tadic üçlüsü kalitelerini ortaya koydular ve skora etki ettiler. Beraberce maçı çözdüler.
Çok gergin geçmeyen, aşırı sertliğin olmadığı bu maçta Fenerbahçe’nin 5 sarı kart görmesi ve Hatay’lı Masanga’nın bir kac kez hakettiği ikinci sarının es geçilmesi de Atilla Karaoğlan’ın hanesine eksi yazdı. Neyse biz bugünlük olumsuzlukları konuşmayalım. Gittiğimiz yere neşe katmaya devam edelim. Bir de inşallah yarın gece lider olalım ve bir daha da ligin sonuna kadar o koltuğu bırakmayalım.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular