https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

2020 MODEL FENERBAHÇE BEKO

Okunması Gerekenler

abc_bb_omer_kocsan2020 Model Fenerbahçe Beko

Her geride kalan Euroleague sezonu için acaba yeni dönemde hangi yeniliklerle organizasyondan keyif almaya devam edebiliriz düşüncesinde olurum.

Özellikle ortalama kadrolara sahip takımların yaptıkları transferler, yeni katılım hakkı kazanan takımlar, hakemler, salonlar ve ülkeler hep ilgi odağımda olmuştur.

Bu yazının konusu, 2020 model Fenerbahçe Beko’nun, yaptığı atılımlarla kendine çizeceği yolu bir miktar aydınlatmak.

de colo 1Euroleague organizasyonunun başlangıçtan günümüze kadar olmasa bile son on yıldaki en berbat dörtlü finalini, her bakımdan geride bırakıp, Köln 2020 dörtlü final kenti ile yeni sezona başlayacak olmak başlı başına motivasyonu epey yukarılara çekti. Kulübün resmi yayın organlarından yapılan açıklamaya göre kombine kart alanların, ciddi ekonomik krize ve fiyat artışına rağmen neredeyse firesiz takıma destek olmalarıysa takdir edilmeli.

Sezonu bir çok sakatlık ve buna bağlı takım performansında iniş çıkışlarla kapatan Fenerbahçe Beko, kadrodan ayrılan Sinan Güler, Barış Hersek, Marko Guduriç ve Nicolo Melli’nin yerlerine Nando De Colo, Leo Westermann, Derrick Willams ve Berkay Candan transferleriyle iki yıllık kupa özlemini gidermenin ilk adımlarını attı. Hazırlıklara, Ağustos ayı sonlarına doğru başlayıp önce Trieste ardından Romanya’da iki turnuva oynadıktan sonra Cumhurbaşkanlığı kupası maçı sezonun başlangıcı olacak.

final fourBirkaç sezondur Sloukas ve Dixon ikilisinin sırtında oyun kurucu pozisyonunu dolduran, zaman zaman pozisyondan devşirme oyuncularla burayı oynamaya çalışan takımın artık De Colo’su var. Dolayısıyla bu üçlüye Westermann’ın da katılımıyla diğer Euroleague takımları arasında en iyiler Fenerbahçe Beko forması giyecek.

De Colo’nun istatistiklerden öte ismen ağırlığı, formanın ve Fenerbahçe organizasyonunun ağırlığıyla birleşince, katkısı müthiş olacak. Sıkışan oyunları açmadaki mahareti, şut seçimi ve isabet oranı, serbest atış yüzdesi, takım oyununa adaptasyonu, asist özelliği ile hücum zenginliğinin artacağını söylemek falcılık olmayacaktır. Bir miktar savunma kısmında yaşında vereceği defolar yaşanacak olsa da, takım bütünlüğü içinde çözüm bulunacaktır.

Westermann’ın son Jasikevicius tecrübesi ve donanımıyla geldiğini düşünürsek, yaşadığı onca sakatlığa rağmen yılmadan çalışarak gerçekleştirdiği bu transfer hem O’nun kariyerine ciddi katkı sağlayacak hem de takımın savunma sertliğine Kaliniç ile birlikte destek verecek. Özellikle karşı takımların skorer opsiyonlarını püskürtmek, uzun olmasının avantajını kullanarak her pozisyonda savunmak başlıca yapacağı işler olacak. Hücum tarafında da dış atışlarla vereceği skor katkısı bir yana gözünü budaktan esirgemeden çembere gitmesi ve sırtı dönük dört numara oyunlarıyla çok can yakacaktır.

dw fbTam da Melli’nin yerine 4-5 karışımı bir oyuncu ararken Nba’den kontrat bekleyen ancak alamayan Derrick Willams’ın Ataşehir’e yolunun düşmesi heyecan verici. Atlet olması, emberle olan münasebeti, şutu, sırtı dönük oyunu, çembere direk gidişleri hücum özelliğinde hiçbir eksiği olmadığını gösteriyor. Bayern Münih’te etrafında hem oyuncu hem teknik ekipte çokça balkan coğrafyasından insan olması O’nun Obradoviç’in ne istediğini, nasıl istediğine ve uygulamalardaki adaptasyonuna mutlaka pozitif olarak yansıyacaktır .Ülker Arena O’nunla adeta hop oturup, hop kalkacak. Zaman zaman şölene Vesely, Lauvergne, Kaliniç ve Ahmet’in de katılımıyla güzel maçlar bizi bekler.

Berkay Candan yeniden döndüğü yuvasında, kazandığı tecrübe ile özellikle lig maçlarında büyük katkı verecek, uzun oyuncuları rahatlatırken, şut tehdidiyle de oyunu açmakta fayda sağlayacaktır.

Bu sezon o sezon…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular